Šiauliuose vyko tarptautinis robotikos konkursas „Saulės robotų mūšis 2018“

Jūratė Kaščiuškienė
,
Šiaulių robotikos klubo prezidentė

Balandžio 7 d. didžiulis robotikos entuziastų būrys iš visos Lietuvos ir Latvijos atvyko į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo pirmąkart suorganizuotą tarptautinį robotikos konkursą „Saulės robotų mūšis 2018“. Šiose varžybose kovėsi net 144 robotai. Robotų kūrėjai (komandos) atvyko iš Rygos robotikos mokyklos, Preilių robotikos klubo, Liepojos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kretingos, Kupiškio, Pakruojo miesto ir rajono, Rozalimo, Radviliškio rajono ir iš kitų Lietuvos miestų bei miestelių.

 

Visą dieną vyko įnirtingos kovos 8 rungtyse: „Folkrace“, „Freestyle“, lego linijos sekimo, linijos sekimo, linijos sekimo turbo, lego sumo, mini sumo (mokinių kategorija), mini sumo (suaugusiųjų kategorija). Kasmet renginio dalyviai stebina savo išmone. Šįmet didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukė „Freestyle“ robotai. Komisijos nariai ilgai diskutavo, kol išrinko patį šauniausią robotą vardu „Nesakysiu“. Jo autorius Povilas Urbonavičius, Panevėžio technologijų mokymo centro ugdytinis, sukūrė pirštinę-robotą, gebančią žmogaus ranka valdyti mašiną. Visų širdis pavergė ir antrąją vietą šioje rungtyje iškovojo jauniausių robotų kūrėjų iš Kupiškio Eriko, Antano, Kornelijos ir Ugnės sukurtas „Sukutis“. „Šis robotas skirtas sesėms šokinėti per virvelę“, – taip nuoširdžiai savo robotą pristatė ir jo veikimo principą demonstravo jaunieji robotikos entuziastai. Trečioji vieta atiteko Šiaulių Dainų progimnazijos ugdytinei Kristinai Kaupaitei, sukonstravusiai „Tiltą su mašina“ iš „K’nex“ robotikos rinkinio-konstruktoriaus detalių. Kristina ne tik pademonstravo „Tilto su mašina“ veikimą, bet ir parašė programą mažajam humanoidui „Edbot“ robotukui bei su juo kartu linksmai ir išradingai pristatė savo roboto veikimą.

 

Violetos Ramanauskienės nuotraukos

 

„Saulės robotų mūšis“ Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje organizuojamas trečius metus iš eilės. Tik iki šiol jis buvo respublikinio lygmens. Kadangi šiais metais konkursas tapo tarptautinis, jame atsirado naujų rungčių. Viena jų – „Folkrace“ rungtis. Lietuvaičiai šioje rungtyje dar yra naujokai, todėl visus prizus susišlavė „Folkrace“ rungties favoritai latviai. Matisas Bukas (Preilių robotikos klubas) su savo kurtais robotais „Morics4“, „Morics5“ ir „Morics6“ iškovojo visas tris prizines vietas ir nepaliko jokių vilčių laimėti nei savo klubo kolegoms, nei kitiems dalyviams.

 

Džiugu, kad kasmet vis daugiau merginų dalyvauja robotikos varžybose. Lego linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Monikai Bajelytei (Pakruojis) ir jos robotui „Žemietė“, antroji – Akvilei Ušinskaitei (Pakruojo r., Balsiai) su robotu „ZigZag“, trečioji – Matui Šimanskui (Pakruojis) su robotu „Fastbot“.

Linijos sekimo rungtyje pirmąją vietą iškovojo Juliaus Janonio gimnazijos ugdytinis Deimantas Norvilis, antrąją – Lauris Šmeikstas (Preilių robotikos klubas), trečiąją – Eduardas Lipinikas (Preilių robotikos klubas).

Tradiciškai linijos sekimo turbo (profesionalų) rungtyje triumfavo „Saulėtekio“ gimnazija. Gimnazistas Mantas Valentinas šioje rungtyje iškovojo pirmąją ir antrąją vietas, abiturientas Paulius Balčiūnas – trečiąją vietą.

 

Lego sumo rungtyje pirmoji vieta atiteko Benui Čeilitikai iš Pakruojo rajono, antroji – Adomui Chlebinskui iš Vilniaus, trečioji – „Romuvos“ progimnazijos ugdytiniui Raigardui Gečui.

Mini sumo rungties dalyviai šįmet registravosi į du pogrupius – mokinių ir suaugusiųjų. Mini sumo mokinių kategorijos rungtyje pirmąją vietą iškovojo L. Šmeikstas (Preilių robotikos klubas), antrąją – Žygimantas Gedgaudas (Klaipėdos universiteto robotikos klubas), trečiąją – Lukas Virganavičius (Šiaulių jaunųjų technikų centras). Mini sumo suaugusiųjų kategorijos rungtyje pirmoji vieta atiteko Neilui Antanavičiui iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos, antroji – Armandui Upeniekui iš Rygos robotikos mokyklos, trečioji – M. Bukui iš Preilių robotikos klubo.

 

Į renginį susirinkę robotikos entuziastai nenusiminė: jei ir nepavyko laimėti vertingo prizo, nuotaiką kėlė įteiktas dalyvio medalis. Juk visada svarbi galimybė pabūti tarp bendraminčių, pasidalyti ir pasisemti idėjų. Tad ne veltui po šilto atsisveikinimo dalyviai nuoširdžiai prašė kitais metais vėl organizuoti tarptautinį „Saulės robotų mūšį“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.