Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos pergalės!

Į klausimą, kaip pasaulis atrodytų be bičių, galima atsakyti, kad be jų kiltų didžiulė problema, kaip išmaitinti daugiau nei septynis milijardus planetos gyventojų, nes bitės atsakingos mažiausiai už trečdalį mūsų kasdienio maisto. Dar Albertas Einšteinas prognozavo: jei bitės išnyktų, žmonija ištvertų vos kelerius metus. Tokias liūdnas hipotezes mokslininkai kelia ne šiaip sau – bičių pasaulyje stipriai mažėja, bitės darosi vis silpnesnės.

 

Gegužės 20 d. yra švenčiama Pasaulinė bičių diena. Minint šią dieną organizuojamas tarptautinis konkursas „Eno Art Bee Contest“. 2014 m. Pasaulinės bičių dienos iniciatyvą pradėjo Slovėnija. Šiuo projektu siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą tausoti gamtos išteklius. Šiais mokslo metais Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai Normantas Kuolas, Justinas Veligoras, Viktorija Jakunčikovaitė ir Agnė Mamaikaitė taip pat išreiškė norą dalyvauti konkurse. Gimnazistai turėjo pagaminti 3D bitę naudodami 50 proc. antrinių žaliavų. Ją gamindami naudojo įvairias medžiagas: senų laikrodžių mechanines detales, avokado žievę, kompiuterio detales, dėliones ir putplastį. Konkursas mokiniams suteikė galimybę plėsti vaizduotę ir praktikuoti kūrybiškumą.

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės gimnazijos mokinių pasiekimais „Eno Art Bee Contest“ konkurse, kuriame savo amžiaus grupėje N. Kuolas ir J. Veligoras laimėjo I vietą, V. Jakunčikovaitė ir A. Mamaikaitė – III vietą ir gavo piniginį prizą. Šiam konkursui mokinius ruošė dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė, biologijos vyresnioji mokytoja Jurgita Kizeliauskienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Ingrida Railienė.

 

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenės inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.