Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokytojai vykdė tarptautinį „Erasmus+“ projektą „Skaitmeninis mokytojas – augantis mokinys“

Žaneta Mickevičienė, Rolanda Miškūnienė
,
pradinių klasių mokytojos

Technologijos nuolat juda į priekį ir tradicinius mokymo metodus reikia atnaujinti, tobulinti, o gal net ir pakeisti. Šiuolaikinis mokytojas turi būti įvairiapusis, prisitaikantis, kūrybingas.

Spalio 31 d. – lapkričio 4 d. mes, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytojos Žaneta Mickevičienė ir Rolanda Miškūnienė, dalyvavome „Erasmus+“ KA122 projekto „Skaitmeninis mokytojas – augantis mokinys“ mokymuose „Digital Tools / ICT“, kurie vyko Turkijoje, Antalijos mieste, „Cekdev“ tarptautinėje švietimo ir plėtros akademijoje.

 

Ž. Mickevičienės nuotraukos

Mokymų metu kartu su mokytojų komandomis iš kitų šalių ir miestų praktiškai išbandėme „Web 2.0“ įrankius: „Crasswords Labs“, „Voki“, „Cram“, „Bloggif“ ir kt. Juos naudodamos kūrėme įvairių pamokų užduotis, avatarus, testus, įvairias apklausas. Mokymuose daug dėmesio buvo skirta aktyviems mokymosi metodams, individualios pažangos stebėjimui ir mokinių motyvacijai skatinti. Išbandyti „Web 2.0“ įrankiai mokytojui suteikia galimybę lengviau diferencijuoti ugdymo procesą, parengti individualias užduotis.

 

Veiksmingai tobulinome užsienio kalbos kalbėjimo įgūdžius, IKT, bendradarbiavimo ir profesines kompetencijas. Po intensyvių mokymų turėjome galimybę plėtoti tarpkultūrinę kompetenciją: aplankyti Turkijos architektūros paminklus, muziejus, parkus ir kt. lankytinas vietas, paragauti nacionalinių turkiškų patiekalų. Ši patirtis praturtino ir įkvėpė naujoms idėjoms bei iššūkiams.

 

Projekto „Skaitmeninis mokytojas – augantis mokinys“ mokymų „Digital Tools / ICT“ sklaida planuojama mokytojų metodinėje grupėje. Bus organizuojamas seminaras miesto mokytojams, esant galimybei – ir šalies mokytojams, per jį pedagogai susipažins su „Web 2.0“ įrankiais ir jų panaudojimu ugdymo procese.

 

„Erasmus+“ KA122 projektas „Skaitmeninis mokytojas – augantis mokinys“ (Nr. KA122-SCH-39E545C6).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *