Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus mokinių patyriminė akcija „Angelo sparnai“

Zosė Čalutkienė, Faustina Klevinskienė
,
lietuvių kalbos mokytojos

Kiekvienam ateinančiam į šį pasaulį yra įteikiama Likimo Žvaigždė, kurią suspaudę delnuose pajuntame duotą Gyvenimą. Ne visiems jis vienodas: vienus jis dosniai apdovanoja, atnešdamas artimųjų šilumą ir prieglobstį, kitiems – vienatvę ir tylą, kuri šviečia ryškiau nei kalėdinės girliandos vitrinose. Gyvenimas dažnai įvertinamas artėjant didžiajai metų šventei – šv. Kalėdoms. Ir tada supranti, kad tai pats tinkamiausias laikas apsižvalgyti ir rasti gerumą, kuris šildytų ne tik mane patį, bet ir šalia esantį. Galbūt kaimyną, galbūt kasdien sutinkamą praeivį, galbūt nepažįstamąjį, o galbūt tą, kuris tapo vienatvės įkaitu.

 

Mokiniai per lietuvių kalbos pamokas analizuodami literatūros kūrinius pastebėjo, kad tai, kas pabrėžiama tekstuose (moralines vertybes keičia materialinės), supa ir mus. Mokytojos, siekdamos įprasminti mokinių vertybinį pamatą – dėmesį, gerumą, pagarbą, gruodžio 11 d. inicijavo patyriminę akciją „Angelo sparnai“. TASm18/1 ir TP18/1 grupių mokiniai ir mokytojos vyko į Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Savarankiško gyvenimo ir Stacionarios globos padalinius. Čia gyvenančiuosius sveikinome artėjančios gražiausios žemės ir žmogaus šventės proga, įteikėme ne tik simbolines dovaneles, bet ir turbūt pačią didžiausią dovaną – dėmesį. Taip pat diskutavome apie likimo duotus išbandymus, ne vienas šių namų gyventojas prisiminimais drąsiai leidosi į jaunystės dienas ir skatino mokinius džiaugtis gyvenimu. Vykdami iš prasmingo susitikimo, mokiniai sau drąsiai ištarė: „Man svarbus Tavo gyvenimas, nes be Tavęs mano žmogiškumo paveikslas būtų kuklesnis ir ne toks ryškus.“

 

Tikime, kad šis gerumo daigas, pasėtas prieššventiniu laikotarpiu, išaugs į nenugalimą Gerumo medį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.