Šiaulių profesinio rengimo centras prisidės prie ekologinių problemų sprendimo

Kristina Lašienė
,
mokytoja

Lapkričio antrąją savaitę Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojos Jūratė Baltutienė ir aš, Kristina Lašienė, kartu su Italijos Istituto Istruzione Superiore de Castro, Portugalijos Agrupamento de Escolas de Vilela, Bulgarijos High School of Economics and Finance Vasil Levski mokytojais viešėjo Vokietijoje, Hamburgo Lise-Meitner gimnazijoje. Čia prasidėjo „Erasmus+“ programos projektas „Išsaugokim savo jūras (angl. „Save our Seas“).

 

Visuomenės dėmesys ir tinkamas dalyvavimas itin svarbus priimant strateginius sprendimus dėl jūrų ir sveikos regionų aplinkos išsaugojimo. Todėl pagrindinis projekto tikslas – išsiaiškinti jūroms pavojingus procesus ir žinoti, kaip galima prisidėti prie grėsmės sumažinimo šiai reikšmingai ir unikaliai ekosistemai. Kiekviena šalis partnerė per projektą pristatys savo jūros pakrantę: Italija – Viduržemio jūros, Portugalija – Atlanto vandenyno, Bulgarija – Juodosios jūros, Vokietija – Šiaurės jūros, Lietuva – Baltijos jūros. Projekto dalyviai gilinsis į visų nagrinėjamų jūrų ekobūklę, pateiks įvairių šalių strategijas sprendžiant iškilusias problemas.

 

Pirmajame mokytojų mobilume projekto koordinatoriai vokiečiai pristatė savo mokyklos ekologinę pakraipą, jos struktūrą, įvairių UNESCO ir „Erasmus+“ projektų įgyvendinimą. Per susitikimą mokytojai dalyvavo atviroje ekologijos pamokoje, mokymuose dirbant su „eTwinning“ platforma, išsprendė organizacines detales ir numatė veiklas kitam mokinių mobilumui, kuris vyks kovo mėnesį Italijoje. Iš mokinių sukurtų darbų buvo išrinktas ir projekto logotipas. Vokiečių komanda pakvietė svečius į susitikimą su savo rajono valdžia, kuri nemažai prisideda prie jų projektų įgyvendinimo.

 

Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai ir mokytojai, dalyvaudami projekte, ypač aktualiame šiuo klimato kaitos ir vartotojiškumo laikmečiu, turės galimybę įsigilinti į ekologines jūrų problemas, ieškos sprendimo būdų joms mažinti, skatins visuomenę suvokti, kaip svarbu branginti ir tausoti mus supančią motiną gamtą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.