Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje skamba muzika – duris atvėrė nauja erdvė!

Diana Janušaitė

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale rugsėjo 10 d. atidaryta pirmoji Lietuvoje unikali sąveikioji karaokės erdvė. Šis pasiekimas įvykdytas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Karaokė knygoms: nauja erdvė bibliotekoje“.

 

Kviečia prasmingai leisti laiką

 

„Šiandien biblioteka – bendruomenės susibūrimo, žinių, kultūros centras. Tačiau augant naujajai bibliotekos skaitytojų kartai, kurią labai domina technologijos, plečiasi ir bibliotekos funkcijos, ji tampa įdomaus ir prasmingo laisvalaikio leidimo vieta visai šeimai. Toks yra Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialas „Šaltinėlis“, įsikūręs miesto centre“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė.

 

Anot jos, filiale įkurta nuolat veikianti 32 kvadratinių metrų karaokės erdvė sudarys sąlygas sistemingai vykdyti patrauklias kultūrines, pažintines, kūrybos, edukacines, emocinio sveikatinimo veiklas, motyvuojančias vaikus ir jaunimą, šeimas, ypač auginančias neįgalius vaikus, rinktis biblioteką, kaip vietą, kur galima smagiai ir prasmingai drauge leisti laisvalaikį. Nauja erdvė ne tik didins jaunimo užimtumą laisvalaikiu, bet ir prisidės prie šių problemų sprendimo: skatins vaikus skaityti, ugdys raštingumą, įtrauks neįgalius vaikus auginančias šeimas.

„Karaokė bibliotekoje – galimybė tobulinti bibliotekos muzikinio švietimo paslaugas. O karaokės dainų vakarai – puikus metas susitikti su žinomais mieste ir šalyje dainininkais, kompozitoriais, kūrėjais. Tad kviečiame aplankyti šią unikalią karaokės erdvę „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A)“, – atrasti naują laisvalaikio praleidimo būdą ragina I. Žilinskienė.

Žada daug įvairių veiklų

 

Tai, kad veiklų tiek mažiesiems šiauliečiams, tiek jų tėveliams naujoje karaokės erdvėje tikrai netrūks, patvirtino ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo vedėja Rita Božienė.

Ketvirtadienio popietę vykusio karaokės erdvės atidarymo metu, kaip veikia nupirkta įranga puikiai parodė atlikėja Laura Remeikienė kartu su auklėtinėmis, o ateityje čia muzikuos ir terapijos, edukacijos užsiėmimus ves kiti visiems gerai žinomi Lietuvos atlikėjai, aktoriai ir terapeutai. Vaikiškų dainų, tautiškų dainų, tarmių karaokės, terapiniai karaokė užsiėmimai, garsiniai pasakų skaitymai su muzikiniais intarpais – tai tik maža dalis to, kas laukia šiauliečių ir miesto svečių.

„Tikimės, kad epidemiologinė situacija nesukliudys ir visas suplanuotas veiklas pavyks įgyvendinti dar iki šių metų pabaigos, o karaokės erdvė taps traukos centru visiems muzikuojantiems“, – viliasi R. Božienė.

 

„Šaltinėlio“ filialo vedėja sako, kad atvykti dainuoti į biblioteką bus galima ne tik renginių metu, bet ir bet kurią kitą dieną, žinoma, dėl koronaviruso grėsmės, būtina registruotis iš anksto. Be to, anot jos, karaokės užsiėmimai netrukdys šalia dirbantiems ir bibliotekos lankytojams, nes šioje erdvėje įrengta garso izoliacijos sistema.

„Karaokė nėra tik barų kultūra. Moksliniai tyrimai rodo, kad karaokės užsiėmimai padeda nusiraminti, skatina lyderystę, kelia savivertę, lavina atmintį, todėl visus kviečiu laužyti stereotipus drauge“, – ragina R. Božienė.

Tikisi miestelėnų susidomėjimo

 

Karaokės erdvės būtinumu bibliotekoje neabejojo ir į atidarymą susirinkę miesto valdžios, kultūros, švietimo atstovai, kiti svečiai. Susirinkusieji pasidžiaugė, kad biblioteka keičiasi ir vis labiau prisitaiko prie šiuolaikinių žmonių poreikių. Neabejojame, kad lankytis karaokės erdvėje pamėgs ne tik muzikos mėgėjai, bet ir kiti miestelėnai. Laukiame ir linkime gerų įspūdžių bei emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.