Šiaulių miesto pradinių klasių mokiniai dalyvavo virtualiame susitikime su rašytoju Virgiu Šidlausku

Spalio 2 d. surengta virtuali edukacija su rašytoju, knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ autoriumi Virgiu Šidlausku. Edukacijoje dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos 3d klasės (mokytoja J. Ivaškienė) ir 4a klasės (mokytoja D. Stonė), Šiaulių Gegužių progimnazijos 1b klasės (mokytoja A. Tupikė) ir Šiaulių Gytarių progimnazijos 1a klasės (mokytoja Dž. Kuzavinienė) mokiniai.

Vaikai, kartu su mokytojomis, susitikime su autoriumi dalyvavo naudodamiesi bendravimui skirta „Zoom“ platforma.

 

Pirmiausia rašytojas mokiniams papasakojo apie save, ką veikia. „Pirmiausia aš esu dailininkas, mėgstantis papiešti žmogus. Ir kiek turiu įgūdžių, tiek bandau juos išreikšti“, – klausytojams prisistatė V. Šidlauskas ir pridūrė, kad ne tik piešia, rašo knygas, bet ir yra žurnalo „Laimiukas“ vyriausiasis redaktorius.

Tada vaikus pakvietė į piešimo edukaciją, kurios metu ir autorius, ir mokiniai piešė knygos herojų Ulfą, labai išdykusį veikėją. „Žinokit, kad dailininkams sunkiau nei rašytojams, nes rašytojas, sugalvoja istoriją, o dailininkas turi sugalvoti, kaip ją nupiešti“, – pasakojo V. Šidlauskas. Vaikams jis taip pat parodė, kaip nupiešti: šunį, katiną, ūkininką, kuris augina savo ūkyje zefyrus, ir netgi ugnikalnių šeimyną!

Mokiniai piešė kartu su autoriumi, laikydamiesi jo nurodymų. Jiems, pasirodo, puikiausiai pavyko! Pertraukėlių metu rašytojas perskaitydavo knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ ištraukų, o kad būtų dar smagiau, pamokė vaikus dainelių apie Ulfą.

 

Net ir esant tokiai situacijai Šiaulių mieste, kai fiziškai nevyksta renginiai, bibliotekos komanda stengiasi nuotoliniu būdu skatinti domėjimąsi knygomis ir skaitymu, lavinti kūrybiškumą. Tad kūrybingo ir smagaus susitikimo metu mokiniai piešė, linksmai dainavo, nors ir virtualiu būdu, bet aktyviai bei smalsiai bendravo su rašytoju V. Šidlausku.

Neabejojama, kad nauja patirtis paskatins vaikus dar labiau domėtis knygomis ir lavinti piešimo įgūdžius, piešiant labiausiai patinkančių knygų herojus.

 

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.