Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pupų pėdas“ – sportas be ribų

Toma Kerienė, Agnė Dovalgaitė Trumpelė
,
Šiaulių l.-d. „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės

Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“ – sveikatą stiprinanti bei aktyvi mokykla. Savo įstaigoje kuriame integruotą, visapusišką sveikatos stiprinimo sistemą bei sveikatai palankią aplinką, ugdome sveikos gyvensenos kompetencijas, skatiname vaikus judėti, stengdamiesi sugalvoti jiems kuo įdomesnių ir netradicinių veiklų. Tad siekdami sudominti grupės „Gėlytės“ vaikus ir juos įtraukti į aktyvias veiklas pakvietėme juos dalyvauti projekte „Sportas be ribų“, kuris vyko 2022 m. sausio–birželio mėnesiais. Šio projekto tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, ugdyti kūrybiškumą sportuojant netradicinėse vietose su netradicinėmis priemonėmis. Šios grupės vaikai 4–5 metų amžiaus, tad jie be galo smalsūs bei smalsūs. Projektas jiems buvo dar vienas įdomus nuotykis.

 

Kai kurias fizinio aktyvumo veiklas įkvėpė ir patys vaikai bei jų kasdienės mintys ir idėjos. Įgyvendindami fizinio aktyvumo projektą „Sportas be ribų“ vaikus kvietėme sportuoti su spalvotais pieštukais sporto salėje. Taip sportuoti vaikai dar nebuvo bandę. Atlikę mankštelę su pieštukais jie, pasiskirstę komandomis, bandė nupiešti piešinius popieriaus lapuose ant grindų tuo pačiu atlikdami pratimus rankomis. Kitą užsiėmimą vaikus pakvietėme į muzikos salę, kurioje jie dažniausiai muzikuoja, o ne sportuoja. Čia su vaikais apšilimo mankštelei ir judriems žaidimams panaudojome kėdutes. Vėliau vaikai varžėsi, kas greičiau perkels lankus nuo vienos kėdutės ant kitos. Trečiąjį kartą susitikome laiptinėje. Ja vaikai naudojasi dažnai ateidami į darželį, eidami į įvairius užsiėmimus, eidami ir grįždami iš lauko, tačiau sportuoti čia taip pat įdomu ir smagu. Vaikai turėjo perkelti kamuoliukus iš vienos pusės į kitą, prisegti juostelę segtuku prie virvelės, pastatyti bokštą iš kaladėlių perduodami vienas kitam kaladėles įvairiais būdais. Taip pat mankštinosi su kamuoliu bei mažais kamuoliukais.

 

 

Atėjus pavasariui vaikus pakvietėme į lauką jogos pamokėlei. Šviečiant pavasario saulytei ugdytiniai buvo mokomi sutelkti dėmesį. Fiziniais pratimais treniravo pusiausvyros pojūtį, lavina taisyklingą laikyseną, kūno lankstumą. Klausydamiesi ramios muzikos ir paukštelių čiulbėjimo vaikai mokėsi taisyklingai kvėpuoti. Su birželiu atėjusi vasara netikėtai pakvietė grupės „Gėlytės“ vaikus į baleto pamokėlę darželio kieme. Skambant klasikinei muzikai vaikai atliko balerinų mankštelę. Apklausus vaikus, paaiškėjo, kad visiems projektas labai patiko, veiklos buvo įdomios ir laukiamos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.