Šiaulių lopšelio-darželio „Voveraitė“ tarptautinis projektas „Per Atlantą“

Jūratė Kaciucevičė, Viktorija Tvaskūnienė

Šiaulių lopšelyje-darželyje „Voveraitė“ 2023 m. vasario–kovo mėnesiais buvo vykdomas tarptautinis inžinerinių-kūrybinių dirbtuvių STEAM projektas „Per Atlantą“, kuriame dalyvavo šalies ir užsienio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės. Projektas skirtas įamžinti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines ir paminėti įsimintiną keliautojo A. Valujavičiaus iššūkį – irkline valtimi „Lituanica“ įveikti Atlanto vandenyną.

 

Kūrybinių darbų sulaukėme iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Norvegijos, Šiaurės Airijos bei 73 šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Gyvename technologijų amžiuje, kai vaiką sunku kuo nors sudominti. STEAM ugdymo galimybės ir netikėčiausios priemonės padeda sužadinti vaiko domėjimąsi jį supančiu pasauliu. Šiuolaikinėmis technologijomis paremtas pažinimas padeda vaikui prisiliesti prie savo tautinės tapatybės, sužadina vaiko domėjimąsi jį supančiu pasauliu, tautos istorija. Projekto dalyviai kūrybiškai iš įvairių konstruktorių, gamtinės medžiagos, baldelių kūrė lėktuvus, oro balionus, laivus, valtis.

 

 

Projektu siekėme dalintis gerąja darbo patirtimi, sužinoti, kaip integruojamos STEAM veiklos į vaikų ugdymo(si) procesą. Manome, kad įsitraukimas į STEAM veiklą dalyviams padėjo ugdytis technologinius, inžinerinius ir kūrybinius gebėjimus, stiprino jų kritinį ir kūrybinį mąstymą.

 

Dėkojame ir džiaugiamės projekto dalyvių kūrybiškumu, išradingumu, išmaniais, spalvotais, originaliais darbais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.