Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija pripažinta Versliausia Lietuvos mokykla

Gabija Kringelytė
,
JB „Jantea“ prezidentė

Balandžio 13 dieną 33 jaunosios bendrovės iš Šiaulių miesto, Šiaulių regiono, Tauragės rajono bei Vilniaus miesto atvyko į Šiaulių regioninę „eXpo 2022“, kuri vyko Šiaulių prekybos centre „Tilžė“. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija pripažinta Versliausia Lietuvos mokykla.

 

Net dvylika Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunųjų bendrovių (JB) pristatė „AcceleratorX“ programos metu sukurtus produktus. Jaunoji bendrovė (JB) „JJGNatura“ sumaketavo ir išleido knygutę „Branginu gamtą“. Knygutė spausdinama ant perdirbto popieriaus. Joje pateikiama informacija apie gamtą, jos saugojimą ir tausojimą. Ji ragina visuomenę daugiau sužinoti apie ekologiją ir tvarią aplinką. Knygelėje pateiktos įvairios užduotys (net interaktyvios), padedančios suprasti pateiktą informaciją. Bendrovei vadovauja Medėja Šalkutė (IIc). Džiaugiamės, kad renginio metu ši bendrovė laimėjo II vietą ir buvo pripažinta europietiškiausia jaunąja bendrove.

 

Didžiausią ekonominę naudą kuriančia bendrove buvo pripažinta JB „Kabuko“, gaminanti rubiko kubus ant raktų pakabuko. Bendrovei vadovauja Dovydas Labanauskas (II c).

 

JB „ETEC“ įkurta bendrovė, kuri su 3D spausdintuvu gamina ir parduoda įvairius aksesuarus: „AirPod“ ausinukų įdėkliukus, raktų pakabukus, stovelius, knygų puslapių laikiklius, velykinius aksesuarus ir kt. Bendrovei vadovauja Justas Baltramonaitis (IVc). Ši komanda pripažinta startuoliškiausia  jaunoji bendrovė.

 

JB „Jantea“ – tai  trijų merginų: Gabijos Kringelytės (IVa), Aistės Bubelytės (IV a) ir Gabijos Astrauskaitės (IVe) įkurta bendrovė, gaminanti ir parduodanti arbatos puodelio dangtelius, skirtus lengvai ir saugiai ištraukti arbatos pakelį iš paruoštos karštos arbatos puodelio, nesukant siūlo ant šaukštelio. Dangtelius puošia įvairūs tekstai, faktai bei menininkės ir bendrovės prezidentės Gabijos Kringelytės nufotografuoti paveikslėliai. Ši bendrovė buvo nominuota už inovatyviausią technologinį sprendimą.

 

JB „Arthug“ tvarius medžiaginius maišelius puošia stilingais ir originaliais piešiniais. Bendrovės tikslas prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Maišelius puošia menininkės Emilijos Najulytės (IIId) darbai, ji yra ir šios JB akcininkė. Bendrovei vadovauja Gustas Šiaulenskis (IIIe kl.). Komanda buvo nominuota už geriausią marketingo sprendimą.

 

JB „Corvus“ marškinėliams, džemperiams sukuria įvairių stilių dizainus, prikeldami atstumtus rūbus antram gyvenimui. Bendrovei vadovauja Dovydas Žilinskas (IIIf). Ši komanda apdovanota už antreprenerišką požiūrį.

 

JB „3DHydro“ su 3D spausdintuvu  gamina papuošalus (apyrankes, žiedus), kuriuos nudažo hidro dažais ir nulakuoja. Bendrovei vadovauja Mantas Baziulis (II c), kuris pripažintas alumni lyderiu. Komandai skirta nominacija už didžiausią eksporto potencialą.

JB „La tache & co” gamina kvepiančias žvakes iš ekologiškų išteklių. Bendrovei vadovauja Julija Jakavickaitė (IIc). Komanda apdovanota LJA padėka.

 

JB „GAVA“ kuria šiuolaikinius ir stilingus dizainus ant  medžiaginių maišelių. Bendrovės pagrindinis tikslas prisidėti prie stilingos ir aplinkai draugiškos visuomenės kūrimo. Ši bendrovė jums suteikia galimybę išsirinkti savo norimą dizainą. Maišeliai pagaminti iš perdirbtos medvilnės, todėl yra draugiški aplinkai. Bendrovei vadovauja Gabija Mikšytė (IIc). Komanda apdovanota LJA padėka.

 

JB „ALTO“ dekoruoja ir parduoda kokybiškas, draugiškas aplinkai kojines, kurios suteikia spalvingumo moksleivių aprangai. Bendrovei vadovauja Atėnė Julija Jackutė (IIc). Komanda apdovanota LJA padėka.

 

JB „RetroKa“ gamina įvairius papuošalus iš karoliukų bei dekoruoja rūbus retro stiliumi. Bendrovei vadovauja Anastasija Abrosimova (IIId) ir JB „Hooly“, prezidentas Lukas Šimaitis, IIIf, kuri prekiauja rūbais su stilingais piešiniais taip pat buvo apdovanoti LJA padėkomis.

 

Jaunųjų bendrovių veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.

 

 

Su komandomis bendravo ypatinga parodos viešnia – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, kuri pasidžiaugė mokinių darbais ir davė įvairių patarimų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.