Šiaulių jaunimą subūrė virtualus Galimybių festivalis „Tavo PIN kodas“

Pakeitęs formatą, Galimybių festivalis „Tavo PIN kodas“ sulaukė didžiulio šiauliečių (ir ne tik) susidomėjimo.

Šiaulių valstybinė kolegija miesto gimnazistams lapkričio 19 dieną pasiūlė praleisti ne pagal tvarkaraštį. Jau trečią kartą aukštosios mokyklos organizuojamo renginio veiklose savojo PIN kodo ieškojo ne tik moksleiviai, bet ir visa miesto bendruomenė.

 

Šių metų galimybių festivalio „Tavo PIN kodas“, kurį „online“ buvo galima pasiekti socialinių tinklų platformose „Facebook“ ir „YouTube“, dalyvius pasveikino Šiaulių miesto mero patarėjas Justinas Švėgžda. Jaunasis politikas pasidžiaugė puikiai suorganizuotu dideliu renginiu, skirtu vyresniųjų klasių moksleiviams, ir palinkėjo jo dalyviams sėkmingų PIN kodo paieškų.

Įsiklausyti į save

 

Motyvacinėje sesijoje #MisijaĮkvėpti savo mintimis dalijosi trys skirtingi pašnekovai, su kuriais bendravo renginio moderatorius, komikas, „Humoro klubo“ narys ir scenaristas Mantas Bartuševičius.

Vilniaus universiteto neuromokslininkė, biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė paprastai ir suprantamai papasakojo apie visiems svarbius dalykus – gebėjimą išlikti motyvuotam, tikslų kėlimo svarbą ir būtinybę išgyventi sėkmės pojūtį. Klausytojai galėjo pasimokyti, kaip rasti motyvacijos veikti net tuomet, kai nieko nesinori daryti.

 

Europos Komisijos atstovo Lietuvoje Arnoldo Pranckevičiaus pranešimo tema – „Ateities kodas: Europa 2050“. Didelės darbo patirties su aukščiausio rango politikais turintis pranešėjas ragino jaunus žmones atsiverti iššūkiams, nebijoti svajoti. Ateitis, pasak jo, žada būti tikrai labai įdomi: naujos galimybės, naujos profesijos ir dar didesni reikalavimai karjeros siekiančiam žmogui. Kaip tik todėl, dabar reikėtų išnaudoti pačias įvairiausias neformalios veiklos teikiamas galimybes.

 

Grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius savo gyvenimo istoriją pasakojo gvildendamas laimės paieškos temą, o ieškant – būta ir patyčių mokykloje, ir sunkaus fizinio darbo, ir paties sugalvotų, gyventi trukdžiusių, kompleksų bei įgyvendinto siekio dainuoti. Svarbiausia, pasak Vaidoto, gyvenime užsiimti tuo, kas teikia džiaugsmą.

 

Apie tokias pat savasties išpildymo paieškas, pastebėjimais dalintasi ir antroje – linksmojoje galimybių festivalio dalyje #KlasėsValandėlė #DalyvavimasBūtinas, kurioje Mantas Bartuševičius kalbino tinklalaidės „Pralaužk vieną šaltą“ kūrėjus.

Bandyti, negalima sustoti

 

„Bandyti, negalima sustoti“ – tokia mintis, apie būtinybę išbandyti kuo daugiau neformalių veiklų, nuskambėjo diskusijoje #NeformalūsŠiauliai. Pokalbyje dalyvavę Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė, Šiaulių jaunųjų technikų centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Muningienė, Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleivė Viltė Novikovaitė, Šiaulių jaunųjų technikų centro projektų vadovas Roman Šarpanov, Šiaulių valstybinės kolegijos direktoriaus pavaduotoja strateginei plėtrai Lina Tamutienė ir UAB „Jupojos technika“ direktorius Raimundas Vaišvilas diskutavo, kokį vaidmenį atlieka neformalus ugdymas, kaip vaikas ir jo tėvai turėtų nuspręsti, kokį būrelį turėtų lankyti.

 

Pašnekovai sutarė, kad neformalusis švietimas gali sustiprinti formalųjį, nes taip ugdomi įvairūs vaiko gebėjimai, padedama pasirengti ateities karjerai. Kiekvienas žmogus gali atrasti save neformaliose veiklose. Tiesiog reikia nebijoti ieškoti tos veiklos, kuri taptų artimiausia, nesikoncentruoti tik į rezultatus, tai yra prizines vietas, apdovanojimus, bet siekti kuo geriau pažinti save, atrasti ir tobulinti gebėjimus.

Rekordinis protmūšis dovanojo gerų emocijų

 

Protmūšyje #GimnazistųProtųKovos rungėsi beveik 80 gimnazistų komandų iš beveik visų miesto gimnazijų. Populiariojo Roberto Petrausko vedamas protmūšis – tikrai įdomus ir atkaklus. Jame „online“ būdu dalyvavusiems gimnazistams reikėjo atsakyti į klausimus, susijusius su pačiomis įvairiausiomis sritimis, reikalaujančių ne tik mokykloje išgirstų žinių, bet ir loginio mąstymo, sumanumo.

Nugalėtojai paaiškėjo tik po paskutinio klausimo. Protmūšyje triumfavo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai: pirmąją vietą iškovojo komanda „Verba non res JJg“, antri buvo „Labai didelis neigiamas skaičius“, trečiąją vietą užėmė komanda „JJG IIIe“, ketvirtoji vieta atiteko komandai „Važojam, Džesika“. Šiaulių regiono Verslo moterų tinklo simpatijų prizai pasieks Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos komandą „Saulės“.

 

Galimybių festivalį „Tavo PIN kodas“ organizavo Šiaulių valstybinė kolegija, finansavo Šiaulių miesto savivaldybė. Renginio draugas – Šiaulių jaunųjų technikų centras, už informacijos sklaidą renginio organizatoriai dėkoja informaciniam partneriui – naujienų platformai „Etaplius“.

 

Renginio peržiūrų skaičius socialinio tinklo „YouTube“ platformoje jau artėja link 10 tūkstančių, renginio vaizdo įrašas skelbiamas ČIA.

 

Šiaulių valstybinės kolegijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.