Šeštokų iššūkiai

Rita Dijokienė
,
6a klasės auklėtoja

Tęsiasi projektas „Sveikata visus metus“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius. Jame dalyvauja Marijampolės Rimanto Stankevičiaus 6a klasės mokiniai. Šeštokai atostogauti išėjo turėdami įveikti dar tris vasaros iššūkius.

 

Birželio mėnesio iššūkis – „Kai sveikas maistas – nereikalingas ir vaistas“. Mokiniai fotografavo originaliausius receptus, kurie, jų manymu, atspindi šią temą, darė receptų rinkinius. Grįžus po atostogų visi šie darbai sugulė į vieną bendrą aplankalą. Mokiniai dalijosi patirtimi, pristatė receptus, kurie jiems pasirodė originaliausi ir sveikiausi. Šie receptai taip pat bus parodyti klasės tėveliams per susirinkimą.

Liepos mėnesio iššūkis „Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia“ (E. Šimkūnaitė) užsitęsė iki spalio mėnesio. Mokiniai išeidami atostogauti gavo tuščią arbatai skirtą maišelį. Užduotis buvo ne tik pririnkti arbatžolių, bet ir jas atpažinti, sudžiovinti ir parašyti palinkėjimą žmogui, kuris gers jų surinktą arbatą. Šią užduotį mokiniai įgyvendino beveik šimtu procentų ir tikrai nustebino arbatžolių rinkinukais. Tarp visiems gerai pažįstamų liepžiedžių, čiobrelių ar melisų atsirado ir anyžinis lofantas, darželinė žiomenė, bruknės lapų ir t. t. Daugelio arbatos nesutilpo į auklėtojos duotą maišelį, tad mokiniai atnešė jas papildomuose maišeliuose. Tada ir kilo mintis arbatos maišelius padovanoti pedagogams Mokytojo dienos proga. Arbatų maišeliais keitėsi ir patys mokiniai. Vienodų arbatų rinkinukų nebuvo. Mokiniai uostė gautąsias arbatas, skaitė jų sudėtis ir šiltus klasės draugų palinkėjimus.

 

Trečias iššūkis – „Geriausi draugai – grynas oras, šaltas vanduo“. Mokiniai turėjo įamžinti vasaros akimirkas nuotraukose. Visi įspūdžiai – bendras fotografijų aplankalas, kur užfiksuota ir plaukimas jachta, vaizdai nuo Lietuvos apžvalgos bokštų, plaukimas baidarėmis, kalnai ir, žinoma, jūra… Paskutinį iššūkį vainikavo visos klasės rudeninė išvyka į Mingės kaimą ir Rusnę. Plaukėme jachta, grožėjomės Nemuno delta. Mingė dėl savo unikalaus gamtovaizdžio dar vadinama „Lietuvos Venecija“, kur pagrindinę gatvę atstoja upė… O spustelėjus pirmoms šalnoms, įrodydami, kad nebūna blogo oro, o tik netinkama apranga, šeštokai išsiruošė į netoliese esantį Buktos gamtinį pažintinį taką. Čia juos pasitiko miškininkas Vaidas Karpavičius su savo nepakartojamais pasakojimais. Privalomas išvykos atributas – termosas šiltos, draugų dovanotos arbatos.

Lauksime kitų iššūkių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.