Šešiamečiai ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, taip pat pradinukai galės būti be veido kaukių

Vyriausybė šiandien nusprendė, kad pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas ugdomiems vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdymo proceso metu neprivaloma dėvėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių.

Artūro Žuko nuotr.

Visiems kitiems mokiniams, studentams išlieka reikalavimas dėvėti veido kaukes per pamokas ar lankant neformaliojo švietimo veiklas. Sprendimas per ugdymo procesą dėvėti kaukes priimtas rekomendavus epidemiologams. Kaukių gali nedėvėti asmenys, kurie negali dėvėti jų dėl sveikatos, tokiu atveju jie turėtų naudoti veido skydelį. Švietimo įstaigoms taip pat išlieka visi kiti reikalavimai maksimaliai riboti kontaktus, laikytis atstumų, vėdinti, dezinfekuoti patalpas, paviršius ir kt.

 

Lietuvoje paskelbus karantiną ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigos dirba įprastai, pradinukai taip pat ugdomi įprastu kontaktiniu būdu. 5-12 klasių mokiniai, taip pat mokiniai profesinio mokymo įstaigose, studentai aukštosiose mokyklose nuo lapkričio 9 d. mokosi nuotoliniu arba mišriu būdu. Savivaldybės administracija, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teikimu, gali laikinai sustabdyti visų ar dalies savo švietimo įstaigų veiklą.

 

Karantinas Lietuvoje tęsis iki lapkričio 29 d.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.