Šešėlių teatro spektaklis „Batsiuvys“

Indrė Gyrienė ir Ilona Juodienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Gruodžio mėnesį Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai Andrius Paleičikas, Ilona Juodienė ir Indrė Gyrienė pakvietė Mažeikių ir Mosėdžio rajono ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų ugdytinius į šešėlių teatro spektaklį „Batsiuvys“. Šešėlių teatras – tai teatro rūšis, kurioje dominuoja iš šešėlių sukurtos meninės formos, veikėjai ir aplinkos motyvai.

 

Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai vieną rytą grupėse rado paliktas baltas pėdas ir didelį voką. Pasirodė, kad tai buvo nykštukų dovana – bilietai į spektaklio premjerą, o kitų ugdymo įstaigų vaikai spektaklį stebėjo per „Zoom“ programą. Spektaklio tikslas – žadinti vaikų vaizduotę, ugdyti vaikų skaitymo kultūrą, skatinti kūrybiškumą, improvizuoti.

Spektaklyje buvo pasakojama Batsiuvio istorija, kuris gyveno vargingai ir pragyvenimui užsidirbdavo siūdamas batus. Dėl gero ir sąžiningo batsiuvio būdo praturtėti jam padėjo nykštukai, kurie paslapčia naktimis kruopščiai imdavosi darbo – pasiūdavo paliktus batus. Spektaklio siužetas pamokantis, kad už gerą reikia atsilyginti geru.

 

Vaikų emocijos buvo džiugios, labiausiai jiems patiko nykštukai, gal todėl, kad jie pristatomi kaip linksmi ir teigiami personažai, o gal todėl, kad paslapčia atneša stebuklus į kiekvieno širdelę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.