Septintoji vasaros anglų kalbos stovykla Didždvaryje

Rūta Alminienė
,
Šiaulių Didždvario gimnazijos anglų k. mokytoja, vasaros anglų k. stovyklos koordinatorė

Veikla Šiaulių Didždvario gimnazijoje nesibaigia net ir pasibaigus mokslo metams. Nuo liepos 1 iki 12 d. vėl šurmuliavo, jau tradicine tapusi, septintoji vasaros anglų kalbos stovykla. Šiaulių Didždvario gimnazija ją organizuoja kartu su JAV WIESCO (Viskonsino švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) fondu, stovykla taip pat dalinai finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės vaikų vasaros užimtumo programos „Vasariškas polėkis angliškai“ lėšomis. Šiemet 90 vaikų stovyklavo su 6 dėstytojais amerikiečiais ir 1 australe. Stovyklos veikla neįsivaizduojama ir be savanorių, kurių komandą šiemet sudarė amerikietis, australas, Europos solidarumo korpuso savanorės gruzinės ir vokietė bei 13 lietuvių iš įvairių mokyklų ir du Didždvario gimnazijos alumnai. Neįtikėtina ir be galo smagu tai, kad stovykla suburia tiek daug įvairių tautų, pomėgių ir amžiaus žmonių. Ši stovykla – tai būdas patobulinti anglų kalbą, mokytis per veiklą, pritaikyti kalbą įvairiose situacijose, o kartu – galimybė sutikti įdomių žmonių, susirasti naujų draugų, pažinti naują kultūrą, supažindinti su Lietuvos kultūra žmones iš kitų žemynų.

Stovykloje savo vietą suranda skirtingo amžiaus ir anglų k. žinių lygio stovyklautojai. Įvairiais būdais mokomasi nedidelėse grupelėse, organizuojami konkursai ir šventės: Talentų šou, Lietuvos diena, liepos 4-oji – JAV Nepriklausomybės diena, sporto varžybos. Žaidimų, diskusijų, kasdienio bendravimo metu kalba išmokstama nejučia, be streso. Moksleiviai susirenka iš įvairių šalies mokyklų, o bendra veikla suartina, draugystė išlieka.

 

Stovyklai artėjant į pabaigą Tautvydo mama rašo: „Nuoširdžiai dėkoju už stovyklą ir jos turiningumą. Gera matyti, jog paaugliui norisi joje dalyvauti, kai keliasi anksti ir pats dviračiu lekia į ją, kai įspūdžius pasakojant žiba jo akys.“ Tai pats geriausias įvertinimas, kokio galima sulaukti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.