Senovinių daiktų istorijos

Irma Pupienienė
,
priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja
Gintarė Juozaitytė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Buityje mus supa daug daiktų: senų, gražių, paprastų, įdomių ar mažiau įdomių. Vieni iš jų buvo vertingi prieš daugelį ar keletą metų ir dabar atrodo kaip ir nebereikalingi, bet jie gali sudominti jaunesnę kartą. Rengdamos šią parodą išsikėlėme sau kelis tikslus: vaikai kartu su tėvais, pedagogais parodos metu atras vienišus senovinius daiktus. Ugdytiniai sužinos apie jų paskirtį, apie tai, kaip tos senovinės relikvijos buvo perduodamas iš kartos į kartą ir uoliai tarnavo šeimininkams, kol atsirado „išmanesnių“ už juos išradimų.

 

Nuo vasario 25 d. iki kovo 17 d. lopšelyje – darželyje „Pilaitukas“ Įsruties filiale,  buvo surengta paroda „Senovinių daiktų istorijos“. Mūsų darželis tapo nedideliu muziejumi. Parodą aplankė ugdytinių tėveliai, visų grupių ugdytiniai ir bendruomenės nariai. Čia buvo galima pamatyti žibalines lempas, kočėlą su rinte, senovinius lygintuvus, sviestmušę, Bibliją, laikrodžius, senovinę rašymo mašinėlę ir daugybę kitokių daiktų. Tokie, atrodo gerai pažįstami daiktai vyresniajai kartai, šiuolaikiniams vaikams tampa egzotika.

 

Parodoje didelį dėmesį skyrėme žirgams, nes 2023-iuosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė atmintinais Žirgo metais. Žirgas visais laikais turėjo išskirtinę reikšmę Lietuvos istorijoje, kultūroje, papročiuose, tautosakoje, folklore. Žirgą mylėti turime už ką – keliasdešimt tūkstančių metų jis lydi žmogų, yra ir jo draugas, ir nepakeičiamas pagalbininkas. Jei ne žirgas, ir žmonijos istorija būtų visai kitokia.

Pedagogai vaikus supažindino su žirgų gyvenimo sąlygomis, jų išvaizda. Žirgams savo parodoje „Senovinių daiktų istorijos” paruošėme atskirą kampelį, kuriame vaikai, tėveliai bei visa bendruomenė galėjo susipažinti ir gyvai apžiūrėti pasagas, kanopas, žvangulius, žirgo kamanas su skambalais ir kt.

 

Šioje parodoje buvo sukaupta 40 eksponatų. Už juos esame dėkingi vaikučių tėveliams ir bendruomenės nariams.

Ši paroda skirta ugdytinių pažinimo ir komunikavimo kompetencijoms ugdyti bei edukacinių ugdymo erdvių praplėtimui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.