Senoliai – mūsų atmintis ir išmintis. Ačiū, kad esate!

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „ačiū“ diena. „Ačiū“ – tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba. Psichologų nuomone, žodis „ačiū“ ramina žmogų ir pamalonina sielą.

Šį magišką žodį Marijampolės lopšelio-darželio „Rūta“ „Aitvarų“ grupės ugdytiniai su savo mokytojomis Regina Ramanauskiene ir Laimute Miceikiene tarė senoliams. Lydimi darželio pavaduotojos ugdymui Audronės Putauskienės, mažieji lankėsi Marijampolės socialinės pagalbos centro socialinės globos padalinyje. Čia gyvenantiems seneliams jie atvežė ne tik dainų, eilėraščių, dovanų, bet ir nesuvaidintą nuoširdumą. Tai gražus kelių kartų susitikimas. Mokytojų požiūriu, vaikams dėmesį, pagarbą senatvei reikia ugdyti nuo mažens.

 

Suaugusiųjų rodomas pavyzdys yra puikiausias mokytojas. Jau kelinti metai iš eilės mokytojos mezga vilnones kojines, taip su mažaisiais džiugina ir lanko senelius globos namuose. Mokydamiesi daryti gerą vaikai artimiau susipažįsta su vyresniais žmonėmis, mokosi perimti jų sukauptą gyvenimo patirtį, šeimos, bendruomenės, tautos, istoriją.

Nuoširdus dėmesys sujaudino Socialinės pagalbos centro gyventojus ir darbuotojus. Visi drauge dainavo liaudies dainas, prisiminė tautosakos patarles, priežodžius, mįsles. Vaikai drąsiai, nuoširdžiai spaudė rankas senoliams, norėdami susipažinti ir palinkėti sveikatos. Darbuotojai ir seneliai dėkojo už apsilankymą ir išlydėjo tardami „Iki susitikimo“.

Neužmirškime, kad ištartas paprastas žodis „AČIŪ“ gali sušildyti ir įkvėpti. Svarbu tai pasakyti visiems šalia esantiems iš širdies.

 

Marijampolės lopšelio-darželio „Rūta“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.