Semtis patirties vykome į Stokholmą

Loreta Jurgutienė
,
Kretingos r. Kurmaičių pradidės m-klos direktorė
Simona Rudžionienė
,
Vilniaus šv. Kristoforo prog-jos direktorės pavaduotoja ugdymui

Gegužės 13–16 d. dalyvavome Stokholme vykusiame keturių dienų pažintiniame vizite. Iš Lietuvos vykome trys mokyklų vadovai: Kretingos r. Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė, Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas ir Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Simona Rudžionienė.

 

Iš 14 Europos šalių susirinko 34 mokyklų administracijų atstovai. Per vizitą dalijomės patirtimi apie skirtingų šalių švietimo sistemas, susipažinome su Švedijos mokyklų direktorių rengimo programa, diskutavome apie lyderystę mokykloje, aptarėme kolegialaus mokytojų ryšio galimybes, vadovo vaidmenį. Aplankėme keturias Stokholmo mokyklas. Adolfo Fredrikso muzikinio profilio mokykloje diskutavome apie paieškas ir atradimus tvaraus ugdymo srityje, Karlbergs pradinėje mokykloje susipažinome su edukacinėmis erdvėmis, ugdymo procese naudojamomis priemonėmis. Viktoro Rydbergo mokykloje buvo pristatytas individualus mokymasis, mokytojo konsultanto vaidmuo. Huddinge profesinėse mokyklose pasidžiaugėme turtinga mokyklos baze. Čia didžiausias iššūkis – sutelkti skirtingų kultūrų mokinius, siekiant suteikti jiems kokybišką išsilavinimą.

 

Susitikome su Švedijos mokinių tarybos atstovais. Jie kalbėjo apie demokratijos įtaką mokyklos veiklai, mokinių ir studentų atstovybių svarbą. Per vizitą bendravome su kitų šalių mokyklų vadovais, dalijomės patirtimi, idėjomis. Naudingas buvo dalyvavimas grupės diskusijose apie lyderystės ugdymą, iššūkius, su kuriais susiduria Europos mokyklų vadovai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.