Seminaras Madride: naujos pažintys, naujos galimybės, nauji projektai

Jūratė Balukevičienė, Alina Makovska

„eTwinning” programa šiandieninėje Lietuvoje jau gerai žinomas reiškinys, atveriantis mokyklų bendruomenėms neišsekiamas tarptautinio bendravimo galimybes virtualioje erdvėje, naudojant IKT ir vartojant užsienio kalbas. Šios programos galimybėmis gali naudotis visų šalies mokyklų mokytojai ir mokiniai, įskaitant ir kaimo mokyklas. Siekiant suburti mokytojus iš kaimo vietovių mokyklų iš skirtingų šalių ir paskatinti juos bendradarbiauti, birželio 30 – liepos 2 dienomis Ispanijos sostinėje Madride vyko eTwinning seminaras „Bendrumo puoselėjimas” (angl. „Fostering togetherness”), kuriame dalyvavo kaimo mokyklų mokytojai iš Vokietijos, Danijos, Rumunijos, Portugalijos, Prancūzijos, Čekijos, Ispanijos ir Lietuvos. Seminarą organizavo nacionalinė Ispanijos eTwinning komanda. Tarp seminaro dalyvių buvo ir atstovės iš Lietuvos – tai Širvintų rajono Gelvonų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jūratė Balukevičienė ir Vilniaus rajono Maišiagalos  kun. Juzefo Obrebskio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Alina Makovska. Kartu vyko Švietimo mainų  paramos fondo atstovė, projektų koordinatorė Marija Bakaitė.

 

Tris dienas vykusios intensyvios veiklos metu susipažinome su ispanų mokytojų projektine patirtimi kaimo mokyklose, pamatėme, kaip mokytojai dirba ir kokią veiklą vykdo nedidelėse, kartais vos 5-6 mokinių klasėse, kaip išnaudojamos ir kuriamos edukacinės erdvės, įtraukiant vietinę gamtinę aplinką, kaip projektinėse veiklose skatinami dalyvauti mokinių tėvai ir bendruomenė, kokia yra švietimo sistema ir jos prioritetai, taip pat įgijome naujų žinių apie mokytojų naudojamus IKT įrankius ir programas. Dirbdamos grupėse galėjome pristatyti savo mokyklas, pasidalinti savo projektine patirtimi. Pokalbiai įvairiomis temomis vyko ir per pertraukėles ar pietų ir vakarienių metu. Draugiška ir šilta aplinka, geranoriški kitų šalių mokytojai  suteikė galimybę užmegzti naujas pažintis, aptarti būsimus projektus ir jų veiklas.

 

 

Mokytoja A. Makovska rado gimnazijai partnerių eTwinning projektui „The Last Call 4 European Experience”. Projekto partneriais bus mokyklos iš Portugalijos, Ispanijos, Vokietijos. Projekto trukmė – 8 mėnesiai. Projekto metu moksleiviai  įgis naujų informacinių technologijų įgūdžių, lavins šiuolaikinių užsienio kalbų įgūdžius, pripažins vietos paveldo reikšmę ir jo išsaugojimo svarbą, įvertins kultūros paveldą kaip bendruomenės tapatybės veiksnį. Projekto rezultate mokiniai sukurs virtualų turą per savo šalis naudojant Googe Earth ir sudarys elektroninę knygą, kurioje bus surašyti svarbiausi duomenys apie šalį, tradicijos ir papročiai, tradiciniai kulinariniai receptai.

 

Mokytoja J. Balukevičienė kartu su partneriais iš Rumunijos, Portugalijos ir Danijos mokiniams pasiūlys projektą „Village life”, kuris vyks visus ateinančius mokslo metus. Projekto metu mokiniai išsiaiškins kaimo sąvoką skirtingose šalyse, pristatys savo kaimiškąją vietovę, jos istoriją, žymius objektus, žmones, pateiks informacijos apie juos supančią aplinką, mokyklų edukacines erdves, atliks apklausas apie gyvenimo kaime ypatumus, jo teigiamas ir neigiamas puses, kurs žemėlapius, daugiakalbį kaimo terminų žodynėlį. Taip pat planuojami  virtualūs mokytojų ir mokinių susitikimai, galbūt ir pamokos. Mokytoja tikisi, kad dalyvaudami projekto veiklose jos mokiniai įgis kalbinės patirties, įgaus drąsos bendraujant užsienio kalba, išmoks dirbti ir bendradarbiauti grupėje, lavins informacinių technologijų įgūdžius.

 

Bendravimas su mokytojais iš Europos suteikia Lietuvos mokytojui galimybę dalintis patirtimi, pristatyti save ir mokyklą, tapti Europos bendrijos dalimi. Visuotinis informacinių technologijų naudojimas, tarptautinis mokyklų bendradarbiavimas verčia nuolat tobulėti, reikalauja profesionalumo. Pasiryžimas naujiems iššūkiams ir darbams – atviras kelias į improvizaciją, kūrybą, įdomesnę veiklą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.