Seminaras „Inovatyvių metodų panaudojimas klasėje organizuojant integruotas STEAM veiklas“

Rita Nemanienė
,
IT technologijų mokytoja

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko seminaras apskrities pedagogams „Inovatyvių metodų panaudojimas klasėje organizuojant integruotas STEAM veiklas“. Seminarą vedė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytoja Rita Nemanienė, pradinių klasių mokytoja Laura Palivonienė ir Šiaulių Lieporių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Žana Bareikienė. Mokytojos dalijosi žiniomis ir įgyta gerąja patirtimi dalyvaujant „Erasmus+“ KA1 projekto „STEAM ugdymo plėtra mokykloje – aktyviam ir motyvuotam mokymuisi“ veiklose.

 

Šiuolaikinė karta labiau mėgsta mokytis veikdami nei klausydami ar skaitydami, todėl STEAM ugdymo veiklos tapo neatsiejama šiuolaikinio mokymosi proceso dalis kaip ir technologijos. Mokymuose buvo sutelktas dėmesys į skaitmeninių įrankių panaudojimo galimybes, organizuojant integruotas STEAM veiklas klasėje. Mokymų metu buvo aptartos skaitmeninės programos, kurias galima panaudoti atskiruose STEAM veiklų etapuose: kuriant interaktyvias užduotis, fiksuojant STEAM veiklų etapus, apibendrinant gautus rezultatus, įtraukiant mokinius į mokymąsi bendradarbiaujant. Mokytojai susipažino ir įgijo praktinių darbo įgūdžių su nuotraukų ir video apdorojimo programomis – Storyo.com ir PicPac, infografikos programomis canva.com, Wordart bei su interaktyvių užduočių kūrimo aplinka en.actionbound.com. Seminaro dalyviai turėjo puikią galimybę įgytas žinias pritaikyti praktinėse integruotuose STEAM veiklose, bendradarbiauti, nagrinėti bei įsisavinti inovatyvių skaitmeninių įrankių galimybes.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.