Sėkmingai įgyvendintas Erasmus+ projektas „Inovatyvūs mokymo metodai besimokančių suaugusiųjų ir andragogų sėkmei“

Rita Bernotienė
,
projekto koordinatorė

Suaugusiųjų mokymui turi būti parengti andragogai, nuolat keliantys kvalifikaciją, taikantys kitų šalių patirtį, todėl Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras dalyvavo 2020 m. programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo ir suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo (asmenų mobilumas mokymosi tikslais) konkurse, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šilutės JSMC projektui „Inovatyvūs mokymo metodai besimokančių suaugusiųjų ir andragogų sėkmei”, projekto numeris 2020-1-LT01-KA104-077802, skirtas Europos Sąjungos finansavimas.

 

Projekto trukmė – 21 mėn. Projekto pradžia – 2020-10-01, projekto pabaiga – 2022-06-30.

 

Projekto tikslai – skatinti inovatyvių mokymo metodų (IKT, kūrybiškumą) siekiant teikti kokybiškas paslaugas; padėti mokytojams įgyti pagrindinių įgūdžių ir kompetencijų, reikalingų profesiniam ir asmeniniam tobulėjimui, siekiant tapti aktyviais besikeičiančios Europos piliečiais; didinti Centro įvaizdį, tarptautiškumą bei galimybės sėkmingai bendradarbiauti su suaugusiųjų švietimo srityje.

 

 

Centro direktorius Marius Surplys dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Motyvacija +” 2021 m. gegužės 10-14 d. Tenerifėje, Ispanijoje, mokytojai Aurimas Liekis ir Asta Grigalienė vyko į kvalifikacijos tobulinimo kursus „Mokyklų veikla: švietimas tvariam vystymuisi” 2022 m. kovo 7-11 d. Atėnuose, Graikijoje ir „E-mokymosi link: internetinių kursų rengimas” 2022 m. balandžio 25-29 d. Limasolyje, Kipre; mokytoja Rita Bernotienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Inovatyvūs mokymo metodai” 2022 m. birželio 13-18 d. Malagoje, Ispanijoje. Grįžę iš kvalifikacijos tobulinimo kursų, pedagogai gerąja patirtimi dalinosi ne tik savo mokyklos bendruomenėje, bet ir už jos ribų – Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyboje, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje, Šilutės meno mokykloje, Šilutės kameriniame dramos teatre, taip pat su kolegomis iš Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos bei Tauragės suaugusiųjų mokymo centro.

 

Tai jau trečiasis sėkmingai įgyvendintas Erasmus+ projektas įstaigoje. Centro pedagogai džiaugiasi Erasmus+ teikiamomis galimybėmis ir įgyvendinto projekto rezultatais – aukštesne profesine kvalifikacija, sustiprinta europine dimensija, planuojama bendra tarptautine veikla. Neįkainojama profesinė ir asmeninė patirtis bei galimybė susipažinti su Europos šalių švietimo sistemomis – tai tik maža dalis, ką siūlo Erasmus+ projektai. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo!

 

 

 

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Rita Bernotienė

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus +” programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja „Švietimo mainų paramos fondas”.

 

„Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.