Sėkmės istorijos

Sėkmės istorijų ciklas nesibaigia. Ar žinote, kas pagamino rezervuarus-saugyklas prie Klaipėdos molo, kuriuos stebi kavinės „Ateik ateik“ lankytojai? Susipažinkite, tai Viktoras Mikuckis. Vaikinas visą vaikystę matė darbštaus tėvo pavyzdį, kuris po darbo su malonumu rankose laikė metalą ir gamino lengvąsias priekabas. Viktoras tęsė pažintį su metalo konstrukcijomis ir prieš 6-erius metus baigė tuometinėje Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje (dabar Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centre) suvirintojo specialybę. Vaikinas iš karto turėjo savo karjeros planą ir pats pasirinko suvirintojo praktiką atlikti įmonėje „Kauno dujotekio statyba“. Tokį sprendimą jis priėmė tuomet, kai sužinojo, jog suvirintojų kompetencijos primena piramidę ir didžioji dalis specialistų yra plataus spektro, t. y. plačiosios piramidės briaunos specialistai. Tačiau rinkoje didesnė paklausa laukia siauro spektro suvirintojų. Praktikos metu Viktoras įmonėje išmoko virinti dujinius vamzdynus su specifine technologija, kai vamzdžių suvirinimo siūlės šviečiamos rentgenu. Taip jaunuolis žengė pirmąjį, bet pamatinį karjeros žingsnį. Toliau metus sekė darbas Prancūzijoje kruizinių laivų statykloje. Žinoma ypač svarbu buvo po praktinių gebėjimų įvertinimo įgyti tarptautinį suvirintojo sertifikatą, kuris atvėrė dar platesnius karjeros kelius. Viktoras grįžo į „Kauno dujotekio statybą“ dar papildyti savo praktikos bagažo. Bet vaikinas turėjo verslumo gyslelę ir po kurio laiko įkūrė savo dirbtuvėles. Verslas prasidėjo mažose 40 m² patalpose. Verslas sekėsi, o šiandien Viktoras turi net 1000 m² dirbtuves ir keletą darbuotojų! Susipažinti su Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos buvusio auklėtinio veikla galite iš arčiau čia. 

Šios istorijos pasakojimą norisi užbaigti Konfucijaus citata: „Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti“.

 

 

Prie jauno žmogaus sėkmės istorijų prisideda ir mūsų valstybė. Tai įrodo Steponas Zemlickas. Vaikinas, kilęs iš Šiaulių, prieš 5-ius metus, spontaniškai po 12-tos klasės pasirinkęs kryptį, baigė santechniko specialybę tuometinėje Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje (dabar tai Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras). Steponui teko savo potencialą įrodinėti ne vienoje įmonėje, tačiau užsidirbti kompetentingo darbuotojo vardą reikėjo laiko. Karjeros pradžios kelias buvo vingiuotas, kuris nuvedė ir net visai su įgyta specialybe nesusietais keliais. Tačiau vaikinas, suprato, kad jo profesijos pasirinkimas tai ir yra tikrasis jo pašaukimas, todėl pradėjo savo paslaugas teikti savarankiškai pagal individualios veiklos pažymą. Žinoma, tam reikėjo įvairių ir ne pigių darbo įrankių. Steponą lydėjo fortūna ir jis visai atsitiktinai sužinojo, jog savivaldybė skiria paramą smulkiam verslui naujai veiklai pradėti. Vaikinas surizikavo ir jo didelei nuostabai iš valstybės gavo 6000 eurų paramą. Už šiuos pinigus supirkta naujausia įranga Steponui padėjo tapti konkurencingu savo srities darbo rinkoje. Vaikino užsispyrimas, ryžtas ir valstybės paramą nutiesė kelią į didesnę svajonę. Šiandien jis Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje siekia statinių inžinerinės sistemos bakalauro laipsnio ir svajoja plėsti savo verslą!

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro inf.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.