Šeimų sambūris „Rudenišką liūdesį keičiam į judesį!“

Edita Martinkėnienė
,
Kauno l.-d. „Vaikystė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Įprastai vakarais darželio salę gaubia tamsa ir ramybė, tačiau jau du vakarus šioje erdvėje viešpatavo energija, aistringos emocijos, bendrystės jausmas. Tuo metu vyko projekto „Judesys nauju ritmu“ komandos organizuojamas renginys „Veganiškos žaidynės“. Jau renginio pavadinimas sufleruoja, kad idėjos įkvėpėjas yra ruduo, kuris kviečia tyrinėti, mėgautis gamtos dovanomis ir dažnai šiuo niūriu laikotarpiu vyraujančią rudenišką melancholiją keisti į gyvesnes nuotaikas. Taigi, puiki proga projekto šūkiui „Liūdesį keisk į judesį!“.

 

 

Projekte dalyvaujančių grupių bendruomenės turėjo puikią progą patirti bendrystę ir puoselėti mūsų kasdienybėje vis giliau įsisavinamas olimpines vertybes: tobulėjimą, pagarbą, draugystę. Sportas – vienas palankiausių būdų augti šiose srityse, tad susibūrusios į komandas šeimynėlės varžėsi skirtingų gebėjimų reikalaujančiose rungtyse: išmėgino asmeninį atkaklumą, vikrumą ridendami moliūgus, šaukštais nešdami daržoves, komandinei vienybei teko išbandymas porose – bulvių maišų tempimo rungtyje ar konvejeriu perduodant daržoves, greitos orientacijos prireikė raidėms priskiriant atitinkamas daržoves.

 

Rungtys reikalavo tiek fizinių pastangų, tiek intelektinių strategijų, taigi po lengvo apšilimo šeimos buvo pakviestos išbandyti jėgas protų mūšyje, per kurį tiek vaikai, tiek suaugusieji varžėsi žiniomis ir praturtino turimą patirtį neįtikėtina informacija apie vaisius ir daržoves. Daugeliui netikėčiausias, netgi šokiruojantis buvo pateikto klausimo „Kodėl Kalifornijos valstijoje įstatymu uždrausta maudantis vonioje valgyti apelsinus?“ atsakymas. Tikimės, kad skaitytojai suintriguoti ir pasidomės!

 

Emocingai, aktyviai praleidus laiką pats metas pasistiprinti! Šį kartą pasinėrėme į veganiškų skonių pasaulį. Šeimynėlės, besivaišindamos namuose pagamintais veganiškais šedevrais, tyrinėjo dar nepatirtus skonius, dalijosi receptais, na, ir, be abejonės, auginosi sveikatai palankios mitybos kultūrą. Tikėtina, kad daržovių ir vaisių skoniai „prijaukinti“ ir nuo šiol renginio dalyvių namuose ant pietų stalo daržovių ir vaisių patiekalai užims dar garbingesnę poziciją!

 

„Veganiškas žaidynes“ užskaitome!

 

Puikus renginys, sustiprinęs bendrystę, sujungęs visas sveikos gyvensenos sritis: judesį, mitybą, emocijas!

 

P.S. Visos renginio metu naudotos daržovės liko nepažeistos ir bus panaudotos maistui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.