Šeimų erdvė „Saulės“ filiale atgyja!

Birželio 8 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale apsilankė Šiaulių Romuvos progimnazijos 3a ir 3b klasių mokiniai. Laikantis visų saugumo reikalavimų, per kelias valandas į biblioteką buvo įleidžiami tik po 10 mokinių, tad mokiniai saugiai ir erdviai ne tik mokėsi, kaip savarankiškai pasiimti knygas, bet ir naudojosi Šeimų erdvėje esančiomis veiklomis: bibliotekininkė Jurgita parodė vaikams, kokios jų čia laukia pramogos, o Komiksų centro edukatorius Tomas vaikams papasakojo, kuo ypatingas ir įdomus yra „Saulės“ filialas, kokių įdomybių čia galima rasti. „Labai įdomu, grįšiu čia po pamokų“, – entuziastingai kartojo ne vienas trečiokas.

Savarankiškumo pamoka bibliotekoje

 

Kasmet biblioteka vis labiau modernėja, tad pirmiausia mokiniai buvo supažindinti su „Saulės“ filialo naujove – Savitarnos sistema (radijo bangomis su identifikavimo atmintimi (RFID) valdoma skaitytojų aptarnavimo ir leidinių apskaitos sistema), t. y., kai knygas ir pasiimti, ir grąžinti galima savarankiškai. Mokiniams buvo labai smagu ir įdomu pamatyti, kaip galima patiems, be bibliotekininko pagalbos pasiimti knygą. Po bibliotekininkės pamokėlės kiekvienas troško pats pasibandyti, kaip pasiims ir grąžins knygą savarankiškai. „Tik žiūrėkite, vaikai, ar tikrai jums rodo, kad knygą išsiėmėte, nes kitaip bandant išeiti iš bibliotekos, gali būti užblokuotos durys ir jūs niekur neišeisite“, – vaikus įspėjo bibliotekininkė. Tad mokiniai atsakingai ir neskubėdami mokėsi, kaip patiems išsiimti knygas ir labai džiaugdavosi, jei viskas pavykdavo iš pirmo karto. Tiems, kuriems nepasisekdavo, padėdavo draugai. Taip pat vaikams buvo papasakota, kad visą vasarą vyksta smagus „Skaitymo iššūkis“. Išgirdus, kad dalyvaujant šiame iššūkyje dar galima laimėti ir prizų, prižadėjo būtinai dalyvauti!

Smagus laikas Šeimų erdvėje

 

Po sėkmingos ir įsimintinos pažinties su Savitarnos sistema, mokiniai turėjo laiko papramogauti ir Šeimų erdvėje: smagiai ir draugiškai išbandė interaktyvaus stalo žaidimus, draugiškai piešė ant smėlio staliukų ir šviečiančių stiklo molbertų. Berniukai iškart susidomėjo stalo futbolu. Vaikų juokas ir gera nuotaika – puikus įrodymas, kad mokiniai labai džiaugėsi grįžimu į biblioteką, tad laikas čia praskriejo nepastebimai greitai! Išeidami iš bibliotekos daugelis pažadėjo dar būtinai čia sugrįžti ne tik knygų, bet ir pažaisti.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.