Šeimos diena bibliotekoje – kelionė į stebuklingą pasakų pasaulį

Susitikimas su pasakų kūrėja

 

Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 24 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale organizuota kelionė į nepaprastą knygų pasaulį – bibliotekoje vyko stebuklingos pasakų kūrimo dirbtuvės šeimoms „Noriu pasakos“ kartu su rašytoja, pasakų kūrėja Neringa Tik. Kūrybinga viešnia į magišką pasakų pasaulį įtraukė tiek mažuosius, tiek suaugusiuosius. Visi susidomėję klausėsi ir diskutavo apie tai, kaip atsiranda knyga: kaip sukuriamos pasakos, surandami iliustracijų kūrėjai, kiek laiko užtrunka, kol pasakų knygelės pasiekia skaitytojus ir klausytojus.

 

Stebuklai bibliotekoje

 

Pasirodo, pasakas kurti galima bet kur ir bet kada – užburiantis pasakų kūrimo procesas vyko čia ir dabar, bibliotekoje, Šeimų erdvėje. Bibliotekos svečius pasaka nuvedė į stebuklingą mišką, kuriame auga šokolado medžiai, takeliai grįsti vafliais, žydi sausainių gėlės, danguje šokinėja cukrinės vatos debesys, o aplink laksto mėlyni kiškiai, žalios lapės, skraido baltos varnos raudonais taškučiais. Visi galėjo pasijusti šios stebuklingos pasakos herojais: čia apsilankė ir Raudonkepuraitė su draugėmis, ir princesė, ir ragana, ir nykštukas, ir pingvinas, ir ežys, išdygo braškės, morkos, grybai… Visi galėjo tapti kuo tik panorėję. Neįtikėtina buvo ir tai, kad pro smarkaus vėjo atidarytą langą įskrido šokoladinė musė, kur tik ji tūpė, viskas virto šokoladu, o dešimtis tūkstančių kilometrų keliautojai įveikė vos per 5 minutes.

Asmeninė pasaka kiekvienam

 

Per susitikimą iš dalyvių veidų nedingo šypsenos, bibliotekoje tvyrojo šilta pasakų atmosfera – dar kartą pasitvirtino tai, kad stebuklai, gėris yra užkrečiami ir viskas, kas atliekama su didele meile, pasiekia kitų širdis. Rašytoja Neringa Tik šios nepaprastos šilumos davė parsinešti ir į namus – kiekvienas renginio dalyvis gavo dovanų po stebuklingą, tik jam skirtą pasaką.

Smagus laikas su šeima

 

Po pasakų kūrimo vaikai kartu su tėveliais, seneliais turėjo galimybę papramogauti Šeimų erdvėje – čia laukė interaktyvūs žaidimai, spalvinimo užduotėlės, kūrybiniai užsiėmimai ant šviečiančių stiklo molbertų ir smėlio staliukų, įvairūs žaidimai. O svarbiausia – tokie susitikimai suartina, skatina šeimas leisti laiką, kurti, mokytis, pramogauti kartu.

 

Šeimų erdvė bibliotekoje įkurta įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione“, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jos turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.