Sąžiningumas – viena svarbiausių vertybių

Žana Braslauskienė
,
projekto koordinatorė

Sąžiningumas yra viena svarbiausių vertybių – tokios minties lydimi „Erasmus+“ projekto „BE GREAT – don’t discriminate!“ dalyviai iš Italijos, Portugalijos, Kipro, Vokietijos ir Lietuvos, kuriai atstovavo Šiaulių Lieporių gimnazijos komanda, rinkosi Bulgarijos sostinėje Sofijoje į savo paskutinį susitikimą.

 

Nuoširdus ir šiltas bulgarų priėmimas leido pasijusti kaip namuose. Spalvingi šokėjų rūbai ir emocingi šokiai, nuoširdžios sutikimo kalbos nuteikė maloniam bendravimui ir diskusijoms. Lieporių gimnazijos atstovai Lukas Jonaitis, Minijus Paulauskas, Melita Peleckytė, Austėja Kazlauskytė, Airidas Adomaitis aktyviai diskutavo sąžinės tema, dirbdami grupėse ieškojo praktinių sprendimų pateiktose situacijose. Mokiniams taip pat teko išbandyti save mokantis tradicinių bulgariškų šokių žingsnelių. Mokytojai irgi dalyvavo įvairiose veiklose – keitėsi projekto idėjomis, dalijosi patirtimi ir aptarė skaitmeninės knygos, kuri pasirodys pasibaigus projektui, išleidimo detales.

 

 

Ne mažiau svarbus buvo ir neformalus bendravimas per ekskursijas. Bulgarai mokiniai buvo gidais ir supažindino svečius su įžymiomis Bulgarijos sostinės Sofijos vietomis. Aplankytas antras pagal dydį Bulgarijos miestas Plovdyvas (anksčiau vadintas Filipopoliu), kuris visus nustebino ir sužavėjo senove dvelkiančiu senamiesčiu, išlikusiais antikos laikų architektūriniais paminklais, didžiuliais žaliais parkais.

 

Paskutinio mobilumo pažymėjimai išdalyti, išsiskyrimo ašaros nubrauktos, apsikeista pažadais kada nors susitikti. Tačiau svarbiausi dalykai, tokie kaip draugystė, šiltas bendravimas, nauja patirtis ir žinios, nematyti vaizdai išliks kiekvieno projekto dalyvio atmintyje ilgam.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.