Savanorystės spalvos – kiek jas pažįstame

Šiaulių sporto gimnazijoje 2022 metų gegužės 15–20 dienomis lankėsi svečiai iš Portugalijos (Madeira), Ispanijos (Palma), Danijos (Kiogė) pagal Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projektą „Intercultural Volunteer Teenagers’ Awareness“ („Būk savanorių – pakeisk pasaulį“). Svečiai buvo sutikti pagal senuosius lietuviškus papročius, su duona ir druska. Visus linksmai nuteikė mokyklos simbolis – Lūšiukas.

 

Visą savaitę svečiai ir mūsų gimnazijos mokiniai aiškinosi ir gilino paauglių žinias apie savanorystę, suteikė informaciją apie tarptautinę savanorystės veiklą. Pirmą susitikimo dieną svečiai susipažino su mokykla, bendravo su gimnazistais, lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Januškienė pravedė lietuvių kalbos pamoką „Lietuvių kalbos savitumas ir unikalumas”, svečiai išmoko keletą lietuviškų frazių, kurias turėjo pritaikyti praktiškai atlikdami susipažinimo užduotis, kurias paruošė anglų kalbos mokytoja Zulfija Guzienė. Tą pačią dieną apžiūrėjo Šiaulių miestą, aplankė Šiaulių simbolį – skulptūrą „Šaulys”.

 

Mums visiems yra aktualu išmokti rodyti ir daryti gerus darbus, Kiek savanorystė turi spalvų ir kaip jas pažįstame aiškinosi Šiaulių sporto gimnazijos mokiniai padedami kalbų, menų, dorinio ugdymo ir klasių auklėtojų metodinių grupių mokytojų per netradicinę projekto dieną  „Savanorystės spalvos – kiek jas pažįstame”. Projekto svečiai ir mūsų mokyklos mokiniai vyko į Spindulio ugdymo centrą, kur mažiesiems savo draugams suorganizavo koncertą su dainomis ir šokiais, o taip pat pristatė ir sportinę stotelę. Taip buvo gera stebėti vaikų akis, kurios degė meile, džiaugsmu ir noru dalintis gerumu. Šventėje šoko ne tik svečiai iš Portugalijos, Danijos, Ispanijos, bet ir vaikų tėvai, kurie sakė, kad labai reikalingas palaikymas, geras žodis, supratimas, kad šalia mūsų yra ir kitokių vaikų kuriems reikalinga pagalba (turi judesio ir padėties bei kompleksinius sutrikimus). Ši šventė parodė, kad vaikai turi teisę gyventi nieko nebijodami, kad visi yra vienodai svarbūs, mylimi ir vertinami.

 

 

Savanorystė atskleidžia pačius kilniausius žmonių bruožus. Savanorystė yra žmogaus egzistencijos pagrindas. Ji formuoja žmogaus vertybes, paliečia širdį, protą ir sielą. Šiuos jausmus pajuto ir Erasmus + šalių komandos bei sporto gimnazijos mokiniai, kurie apsilankė  Šiaulių Petro Avižonio regos ugdymo centre, kur taip pat suorganizavo koncertą, puošė aplinką, sodino gėles. Bendra veikla sustiprino paauglių supratimą apie kultūrinę įvairovę, skatino iniciatyvumą, taip pat įtraukė jaunus žmones dalyvauti pilietinėje veikloje, dalijosi patirtimi ir įspūdžiais, buvo pavyzdžiais kitiems, o svarbiausia tai, kad tokia graži draugystė palietė ne vieno širdį.

 

Pats geriausias būdas įsitikinti ar esi pasiruošęs turėti augintinį yra savanoriavimas gyvūnų prieglaudoje. Augintinių globos namai nuolat laukia gerų žmonių, kurie norėtų neatlygintinai padėti namų neturintiems augintiniams. Savanoriai reikalingi įvairiems darbams, kuriuos reikia atlikti ir turint savo augintinį. Šiaulių sporto gimnazijos mokiniai kartu su Erasmus+ svečiais tvarkė aplinką, valė langus šunelių prieglaudoje. Ir visai buvo nesvarbu, kad lyja lietus. Savanoriavimas gyvūnų globos namuose – darbas, sužadinantis jausmą, jog esi kažkam reikalingas ir dėl tavęs kažkieno širdelė plaka džiaugsmingiau. Tai darbas, kuriuo tu gali prisidėti prie geresnio, gražesnio pasaulio, kuriame kiekvienas turi balsą, kuris nelieka neišgirstas, kūrimo.

 

Prabėgo savaitė kaip viena diena. Atsisveikinimo vakarėlyje degant laužo liepsnai buvo įteikti sertifikatai. Visi šoko, dainavo suprasdami, kad tik darydami gražius darbus mes galime pakeisti pasaulį. Tikimės, kad savanoriška veikla pasitarnaus kaip solidarumo, socialinės įtraukties, aktyvaus pilietiškumo priemonė ir suteiks galimybę paaugliams įgyti esminių kompetencijų, kurios prisidės prie jų asmeninių ir socialinių įgūdžių. Taigi, visi supratome, kad savanorystė turi begalę spalvų. Juk ne veltui yra sakoma, kad patys turime būti permainomis, kurias norime išvysti pasaulyje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.