Savanorystė yra iššūkis, bet užtai koks!

Šiaulių sporto gimnazijos bendruomenė

Savanorystė – ne vienkartinis veiksmas, tai – nenutrūkstantis procesas, žmogaus egzistencijos pagrindas. Ji formuoja žmogaus vertybes, paliečia širdį, protą ir sielą. Savanoriška veikla suteikia naudingų, gyvenimą keičiančių potyrių ir prisiminimų, kuriuos galima puoselėti visą gyvenimą.

 

Lapkričio 22 d. Šiaulių sporto gimnazijos mokiniai aplankė gyvūnų prieglaudą „Letenėlė“. Įkvėpti tarptautinio Lietuvos, Danijos, Portugalijos ir Ispanijos „Erasmus+“ partnerystės projekto  „Būk savanoriu – pakeisk pasaulį“ (angl. „International Volunteer Teenagers Awarnesess“) tikslais ir suplanuotomis veiklomis gimnazistai ir visa bendruomenė suruošė lauktuvių mažiesiems draugams – ėdalo, apklotų, rankšluosčių ir kt.

 

Visa tai perdavę, mokiniai taip pat susipažino su gyvūnų laikymo sąlygomis, jų atsiradimo ir gyvenimo istorijomis, galimais pagalbos būdais. Svečiavimosi metu buvo galima pamatyti, paglostyti, pakalbinti kates, šunis ir net ožius. Ši gyvūnų prieglauda padeda tiems, kam labiausiai reikia pagalbos.

 

Stengdamiesi būti aktyvūs, matomi ir naudingi ne tik stebėjome, sužinojome, bet ir aktyviai veikėme – pavedžiojome prieglaudos gyventojus – kas po vieną, kas po du. Tokia pagalba ir skirtas laikas buvo reikšmingas, nes svarbiausia, pasijautėm gebantys rūpintis kitais ir labai reikalingi savo darbu, bendravimu, parama.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.