Savaitė „Tauragė – mūsų kraštas“ Tauragės Tarailių progimnazijoje

Edita Kazlauskienė
,
 informacinių technologijų mokytoja

Tauragės Tarailių progimnazijoje vyko savaitė „TAURAGĖ – MŪSŲ KRAŠTAS“, skirta „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ ir Žemės dienai paminėti. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į darnaus vystymosi tikslus.

 

Savaitė prasidėjo kovo 14 d.: paminėta Pi diena, kurios metu mokiniai bandė įsiminti kuo daugiau pi skaitmenų. Kovo 15 d. mokiniai dalyvavo matematikos protmūšyje Tauragės „Aušros“ progimnazijoje.

 

Kovo 20 d. buvo pakelta Žemės dienos vėliava. Priešmokyklinio ugdymo vaikai su mokytojomis pradėjo vykdyti projektą „Tvarioji žalioji palangė“: į panaudotus daiktus sėjo, sodino gėles, daržoves, javus, žolę… Belieka laukti. kas sudyks ir užaugs. 5–7 klasių mokiniai su klasių vadovais kūrė plakatus „Taupome elektrą“, 5–6 klasių mokiniai per IT pamokas atliko įvairias užduotis apie Žemę, jos išsaugojimą, šiukšlių rūšiavimą.

 

Kovo 21 d. 5–7 klasių mokiniai per IT pamokas dalyvavo protmūšyje „Ką žinau apie Tauragę ir mūsų planetą – Žemę?“, 6–8 klasių mokiniai per dailės pamokas su mokytoja pradėjo lipdukų „Taupyk vandenį ir elektrą“ atnaujinimą.

 

Kovo 22 d. vyko laboratorijų diena: „STEAM mokykloje“ ir kitos veiklos. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytojomis ir mokytojo padėjėjomis atliko karštų klijų liejinius, gamino ugnikalnį. 7–8 klasių mokiniai per biologijos pamokas su mokytoja gamino parašiutus ir prie jų pritvirtino saugiai įpakuotus žalius kiaušinius. Beveik visi įrenginiai sėkmingai nusileido iš antro aukšto į pirmą. 8 klasės mokiniai per IT pamoką kūrė infografikus „Kaip sutaupyti vandenį ir elektrą?“. 7 klasės mokiniai su dorinio ugdymo mokytoja vyko į margučių marginimo edukaciją, kurią organizavo Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras.

 

 

Kovo 23 d. 8 klasės mokiniams vyko integruota anglų kalbos, fizikos ir matematikos pamoka „Klimato teisingumas“ (ilgalaikė IGNITIS grupės ENEF (energetinio efektyvumo) ugdymo programa). Baigtas kurti lipdukas „Taupyk elektrą ir vandenį“. 5–8 klasių mokiniai per fizinio ugdymo pamokas diskutavo apie maisto švaistymą pasaulyje, mūsų šalyje ir kiekvienoje šeimoje. Ieškojo būdų, kaip kiekvienas galėtų prisidėti, kad išmestume kuo mažiau maisto, ir pažadėjo savo pažadų laikytis. Sukūrė plakatus „Nešvaistyk maisto!“. 8 klasės mokinys baigė konstruoti robotą-rūšiuotoją.

 

Kovo 24 d. integruotos pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokų metu kartu dirbo 1a ir 1b klasės mokiniai. Buvo kalbama apie atliekų žalą gamtai ir  nuspręsta rinkti antrines žaliavas kūrybiniam darbui. Per trumpą laiką vaikai pririnko daug įvairių atliekų. Iš jų pagamino keturis mažus ir vieną didelį (2 metrai x 1 metras) velykinius margučius. Darbų apibendrinimas vyko baigiamajame „Tauragė – mūsų kraštas“ renginyje, kurio metu 8 klasės mokinė su matematikos mokytoja pristatė atliktą tyrimą „Kiek galima sutaupyti elektros“. Mokiniai apdovanoti padėkos raštais.

 

Tikimės, kad šios veiklos mokiniams buvo naudingos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.