Sausio sniegenos

Aurelija Dirginčienė
,
mokytoja

Po atostogų grįžę Šiaulių „Juventos“ progimnazijos trečiokai mokslus pradėjo kartu su V. V. Landsbergio prozos kūriniu „Sausio sniegenos“ ir STREM:

 

Tai ką gi darė trečiokai? Pirmiausiai skaitė ir nagrinėjo „Sausio sniegenas“. Aiškinosi, kas yra prozos kūrinys, kuo jis skiriasi nuo kitų formų, pavyzdžiui, eilėraščio. Mokydamiesi veiksmažodžio būtąjį kartinį laiką rėmėsi šiuo kūriniu. Trečiokai susipažino su dar vienu žanru – japonų lyrikos žanru, trumpu trijų eilučių eilėraščiu – haiku. Ne tik susipažino, bet ir patys kūrė remdamiesi „Sausio sniegena“.

 

Antradienio dailės pamokoje lankėsi mokytoja Asta Lendzbergienė. Mokytoja kuruoja projektą „Menai linksmiau“. Su trečiokais kalbėjo apie žmonijos atradimą – raštą bei kūrė raides laisvei. „Sausio sniegenose“ vyrauja trys pagrindiniai objektai: televizijos bokštas, tankas, sniegena. Per fizinio lavinimo pamokas mokyklos kieme piešė, naudodami iš plastikinių butelių pasidarytus purkštukus. Įvaldę programėles wick editor bei FlipaClip kūrė įvairius interaktyvius darbelius. Matematikos pamokose skaičiavo, kiek laiko praėjo nuo įsimintinos dienos, kokio amžiaus buvo tada vaikų tėveliai, seneliai.

Trečiokai, dirbdami grupėse, konstravo televizijos bokštus iš „Lego“, tankus gamino iš putplasčio, o sniegenas – iš kartono ir medžio šakelių. Trečiokai jaučiasi pasiruošę paminėti sausio 13-osios įvykius, išklausyti vyresniųjų draugų aštuntokų paruoštų pristatymų, žiūrėti ir aptarti filmukus iš tų baisiųjų įvykių, apmąstyti, žvelgdami į žvakelių liepsnas tai, ką sužinojo ir kodėl to negalima pamiršti. Tačiau visose šiose įdomiose veiklose svarbiausia prisiminti, atjausti, suvokti, kokia gali būti trapi gyvybė, kokia brangi Lietuva ir ką vaikai gali nuveikti jos labui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.