Šauniausiai klasei – kelionė

Butrimonių gimnazija, aktyvindama klasių bendruomenes, skatindama gabius ir talentingus mokinius, jų kūrybiškumą, organizuoja konkursą „Šauniausia klasė“. Praėjusiais mokslo metais atskirų klasių koncentruose laimėjo 8 ir Ig klasės. Mokiniai buvo apdovanoti edukacine kelione, tad gruodžio 7 d. išvyko į Vilnių.

 

Sostinė mus pasitiko pažliugusiomis gatvėmis… Pasigrožėję Rotušės egle, aplankę Aušros Vartus dalyvavome Paveikslų galerijoje vykdomos svetingumo programos edukaciniame užsiėmime. Ig klasės mokiniai su auklėtoja Dana Gecevičiene apžiūrėjo architekto ir dailininko Juozapo Kamarausko parodą „Senojo Vilniaus vizijos“. Susipažinę su anuometinio Vilniaus miesto vaizdais, susikūrė šimtmečio minėjimo atviruką. IIg mokiniai drauge su auklėtoja Jone Poliakiene ir istorijos mokytoja Dalia Adžgauskiene atrado Vilniaus paveikslų galerijos ekspozicijoje esančius valstybingumo ženklus, žyminčius kelią į modernios Lietuvos kūrimą.

 

Per pietus sušilome jaukiose Vilniaus kavinukėse, pajutome šventinę miesto dvasią, supratome, kad smagu laisvalaikį praleisti pasipuošusiame Gedimino prospekte. Po pietų mūsų laukė edukacinė programa Geležinkelių muziejuje, kuris savo metus skaičiuoja nuo 1966-ųjų, o įsikūręs jis istoriniuose XIX a. pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Muziejaus salėse daug autentiškų eksponatų ir modelių, riedančių traukinukų mažiesiems. Per edukacinį užsiėmimą gavome užduotis, kurias atlikdami susipažinome su geležinkelio stočių istorija, apžiūrėjome autentiškus kelionių geležinkeliu atributus: lagaminus, užkeltus ant lentynų iš dyzelinio traukinio D1, stotyse dirbusių bagažo nešikų ženklus ir kt. Muziejaus gidė parodė kelininkų naudotus įrankius, tokius kaip kaplys, kūjis, kirvis pabėgiams tašyti ar replės jiems kelti, paaiškino, kaip veikė rankinis įrenginys, skirtas bėgiams pasukti į priešingą pusę. Norintieji galėjo „padirbėti“ su rankiniu pjūklu-staklėmis ar grąžtu-staklėmis, pabandyti vairuoti traukinį.

Pats įspūdingiausias ekskursijos reginys – šviečianti Vilniaus Kalėdų eglė, kuriai papuošti panaudota beveik 900 žaisliukų ir 70 tūkst. lempučių. Ne veltui eglė apipilta komplimentais iš viso pasaulio ir laikoma gražiausia Europoje. Stovint po spindinčių girliandų ažūru jaučiamas didingumas ir laiko tėkmės prasmė.

Namo grįžome kupini įspūdžių, kurie tikrai išliks…

 

Alytaus r. Butrimonių g-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.