Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla – „Erasmus+“ projekto „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ koordinatorė

Ilona Ragažinskienė
,
projekto koordinatorė

„Saulės“ pradinė mokykla laimėjo tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (Blue shirts green shorts) ir 2020–2023 metais koordinuoja šio projekto veiklą. Projekte dalyvauja šalys partnerės: Lietuva, Italija, Turkija, Slovėnija ir Ispanija.

 

„Saulės“ pradinė mokykla – sveiką gyvenseną propaguojanti įstaiga, todėl mokyklos bendruomenė aiškiai suvokia, kad aplinkosauga, patikimi jos vadybos principai tampa vis aktualesne tema globaliu aspektu, tad ir aplinkosaugos problemų suvokimas bei mokymasis jas spręsti turėtų būti puoselėjami nuo mažumės.

Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų aplinkosaugos svarbos suvokimą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias taikant naujus, pažangius mokymo(si) metodus, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), neužmirštant patirties dalijimosi su kitų šalių mokiniais.

Nors šiuo metu ne pats lengviausias laikas projektų įgyvendinimui dėl visą pasaulį sukausčiusios Covid-19 pandemijos, tačiau mokykla ir šalys partnerės aktyviai siekia projekto veiklų įgyvendinimo, tad jau nuveikta nemažai darbų: mokiniai sukūrė projekto logotipą, kiekvienoje šalyje parengti informaciniai stendai (naudotos pačių pagamintos priemonės iš antrinių žaliavų), sukurti ir pagaminti plakatai, skirti klimato kaitos problemoms, suorganizuoti gamtą tausojančių judriųjų ir stalo žaidimų turnyrai, surengtos moksleivių darbų parodos „Antrasis daiktų gyvenimas“.

 

Lapkričio 17 d. visos dalyvaujančios šalys pakviestos į pirmąjį susitikimą, vykusį nuotoliniu būdu. Jo metu projekto partneriai artimiau susipažino, aptarė planuojamas įgyvendinti veiklas, susitarė dėl kitų susitikimų, pasidžiaugė nuveiktais darbais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.