Saulės ir knygos vienoda paskirtis: šviesti ir šildyti

Rūta Krivickienė
,
Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė
,
Šiaulių l.-d. „Žiogelis“ logopedė

Atsivertę knygą, vaikai patenka į pasaulį, kuriame būna visko. Jau antrus metus Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Drugelių“ gr. ugdytiniai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą ir domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

Saulėtą žiemos rytą linksmas vaikų būrys sugužėjo į biblioteką, kur juos pasitiko pūstauodegė Lapė. Vaikai prisiminė, jog tai yra personažas iš knygos „Laimė yra LAPĖ“. Lapė paslaptingai atvertė ir supažindino su autorės E. Daciūtės knygomis. Vaikų akys susmigo į „Ševeliūrą“. Dailininkės piešinys vaikus sužavėjo. Viena mergaitė sušuko: „Tokia kaip aš!”.

 

Knygą „Ševeliūra“ dėjome į lagaminą ir knygų laiptais pakilome link tėvelių įrengtos kūrybinių darbų parodos „Kartu paskaitykim knygelę“. Su vaikais perskaitę knygą, perėjome į teatro dramatizaciją: žaidėme kirpyklą, vyko šukuosenų šou, garsiai samprotavome, išsakėme mintis apie Barbariso baimę, piešėme, lipdėme, konstravome, kopijavome veikėjus ir jų vardus.

 

Projektas nesibaigia… pasiėmę lagaminą vėl keliausim į biblioteką…

 

Ačiū projekto organizatorei G. Gajauskienei bei knygų autorei. E. Daciūtei, kurios skatina mūsų mažuosius skaitytojus susidraugauti su knyga!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.