„Saulė, oras ir vanduo mūsų brolis ir sesuo“ – renginių ciklas Žemės dienai paminėti

Lina Tautkienė
,
Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro Neformaliojo skyriaus koordinatorė

Šalti kovo mėnesio pradžios orai nebuvo baisūs Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centre augantiems medžiams – jie buvo papuošti megztukais ir šventiškai nusiteikę laukė 40-ties paukščių dienos. Šiai dienai Centro bendruomenė ruošėsi iš anksto: mokiniai ir jų tėveliai gamino inkilus ir juos kėlė į kieme augančius medžius, pradinių klasių mokytojos organizavo piešinių parodėlę „Pasitinkame sparnuočius“.

 

Minint tarptautinę Žemės dieną mūsų ugdytiniai dalyvavo projekte „Tavo žinia žmonijai“ ir šoko šokį Žemei. Antrokai šią dieną pažymėjo, studijuodami gaublį ir vaizduodami Žemę popieriaus lape (dalyvaujame tarptautiniame piešinių konkurse „Mano ateities pasaulis“).

 

Vyresnieji mokiniai dalyvavo tiesioginėje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus organizuotoje nuotolinėje pamokoje ,,Išmaniosios varlės ir kitos paslaptys“. Šeštos klasės mokiniai išbandė geologo profesiją edukacijoje „Žmogus ir gamta – natūralūs ir mūsų sukelti pavojai“ (nuotolinė paslauga). Penktokai apie vandens tausojimą kalbėjo angliškai, nes įstaiga vykdo tarptautinį eTwinning projektą.

 

Visų dalykų pedagogai į savo pamokas integravo gamtosaugos, biologinės įvairovės, ekologijos temas. Po pamokų klasių auklėtojos supažindino mokinius su 2021 m. paskelbtu organizmų rūšių dešimtuku.

 

Gamtos būrelį lankantys ugdytiniai dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje Pasaulinei Žemės dienai 2021 skirtoje medelių sodinimo akcijoje „Atkurkime savo Žemę“ ir ištesėjo prie iškirstų Šiaulių miesto liepų duotą pažadą – pasodinti nors vieną medį. Mes tai ir padarėme, kieme auga mažas, bet tvirtas paprastasis bukas.

 

Patys mažiausieji (lopšelio-darželio) Žemės vaikai taip pat visą savaitę nuoširdžiai ir su meile tyrinėjo, sodino, eksperimentavo ir kūrė Žemei ir jos dienai. Visi kartu mes galime labai daug – pažinti, tausoti, išsaugoti savo Žemę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.