„Saugus ir sveikas“

Edita Brazauskienė, Vaida Čemerienė
,
Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ mokytojos

„Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Lietuvos policija kviečia Lietuvos gyventojus bent šią dieną pabūti kelyje žmogiškesniais, pakantesniais ir rūpestingesniais. Pareigūnai ragina pagalvoti ne vien apie save, bet ir apie kitų saugumą.

Žmonės raginami kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Vairuotojai ir keleiviai – automobiliuose segėti saugos diržus. Tėvai įspėjami, kad pasirūpintų automobiliuose vežamais vaikais – jie privalo sėdėti prisegti jų amžiui pritaikytose automobilio kėdutėse.“ (day.lt)

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai, paminėdami šią dieną, su mokytojomis dalijosi pačių sukurtais saugaus eismo ženklais: „Nelakstyti“, „Karantinas“, „Šeimos poilsio vieta“ ir kt.

Spalvindami pamėgtus ir jau suprantamus ženklus, žaisdami mokėsi kelio eismo taisyklių. Tėveliai dalinosi praktiniais pokalbiais su atžalomis, kaip saugiai elgtis, aptarė šviesoforo spalvų reikšmę. Mažieji ne tik sužinojo daug įdomių ir naudingų dalykų apie saugų elgesį, bet įtvirtino spalvų ir kelio eismo ženklų reikšmes.

 

„Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam nelemtam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus ar pinigus. Savo sveikatai skiriame nemažai dėmesio. Vienas to įrodymų – įvairūs mūsų kasdien vartojami vitaminai, mineralai, maisto papildai, tapę neatskiriama dienos raciono dalimi. Apie vitaminus, kurių taip trūksta mūsų organizmui pavasarį – ir šios dienos straipsnis, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai, kuri pažymima kasmet balandžio septintąją.“ (day.lt)

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytinių tėveliai ir mokytojos rūpinasi kuo sveikesne mažųjų gyvensena. Vaikai sveikai maitinasi, draugiškai dalinasi sveikuoliškais receptais, nuolat mankštinasi. Bendruomenė sėkmingai dalyvauja socialinės atsakomybės projekto „Sveikatiada“ veiklose, o įveikdama iššūkius, siekia suformuoti naudingus sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.