Saugesnio interneto savaitė Lizdeikos gimnazijoje

Laima Verbickienė, Jolanta Kvedarienė
,
Lizdeikos gimnazijos mokytojos

Vasario 8 d. visame pasaulyje švenčiama Saugesnio interneto diena. Prasidėjusi nuo ES „SafeBorders“ iniciatyvos 2004 m., Saugesnio interneto diena išplėtė savo ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Ši diena įvairiais renginiais pažymima siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį vaikų ir jaunuolių naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje ji minima visą savaitę, o šiais metais Saugesnio interneto savaitė buvo paskelbta vasario 7–13 d.

 

Mes, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Jolanta Kvedarienė ir lietuvių kalbos mokytoja Laima Verbickienė, siekdamos atkreipti dėmesį į saugų elgesį internete ir skatindamos mokinių, susidūrusių su elektroninėmis patyčiomis, žalingu turiniu ir kita nemalonia patirtimi, saugesnį naudojimąsi internetu, pakvietėme I–IV klasių gimnazistus dalyvauti Saugesnio interneto savaitės renginiuose. Pirmų ir ketvirtų klasių gimnazistai galėjo sukurti ar užrašyti savo, draugų, artimųjų istorijas, patirtas internetinėje erdvėje. Istorijoms pristatyti šį kartą pasirinkome netradicinę knygos formą – knygiukus. Tai mažo formato knygutės, išlankstomas iš vieno popieriaus lapo, kuriame tekstą sudaro 6–7 trumpi sakiniai. Sulaukėme įvairių istorijų: rimtų, liūdnų, linksmų, pamokančių, net eiliuotų. Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai šiomis istorijomis pasidalijo savo elektroninėje erdvėje, atspausdino gimnazistų parengtas knygutes ir dalijo jas bibliotekoje. Taip pat artimiausiu metu, sugrįžus po atostogų, Lizdeikos gimnazijos bibliotekoje įsikurs šių žaismingų knygiukų paroda.

 

Kitas darbas, į kurį noriai įsitraukė trečiųjų klasių mokiniai, – filmukų „Ar esi saugus internete“ gamyba ir pristatymas. Mokiniai filmuotoje ir įgarsintoje medžiagoje ne tik pasakojo pačių išgyventas istorijas, bet ir kūrybingai interpretavo istorijas, apie kurias buvo skaitę, girdėję ar matę (pažiūrėti galima čia).

 

Taigi, baigiantis Saugaus interneto savaitei kūrybinga lizdeikiečių komanda tikisi, kad gyvendami informacinių technologijų amžiuje nepapulsime į jo žabangas, būsime atsargūs ir atsakingi vartotojai.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.