Saugesnio interneto savaitė 2021

Rasa Juknevičienė, Rasa Simonavičienė
,
Kėdainių l.-d. „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos, SI ambasadorės

Šiandien, vykstant nuotoliniam ugdymui(si), tarpusavyje bendraujame pasitelkę internetą. Jo dėka galime pažinti pasaulį, mokytis. Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ jau ne vienerius metus dalyvauja ir sėkmingai įgyvendina „eTwinning“ projektus, skirtus saugesnio interneto (SID) dienai paminėti. Sparčiai veržiantis informacinėms technologijoms mes siekiame kūrybingai ir įdomiai organizuoti veiklas: su ugdytiniais kalbame saugesnio interneto temomis, kuriame plakatus, taisykles, vaikai panaudodami įvairias technikas piešia, lipdo, aplikuoja.

 

Šiais mokslo metais Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė dalyvavo „eTwinning“ projekte „Kompiuteris ir sveikata. Kaip man sekėsi mokytis namuose?“. Įgyvendinant projekto veiklas, kvietėme įstaigoje dirbančius mokytojus aktyviai prisijungti, kūrybingai organizuoti SID veiklas, įtraukti tėvelius, išbandyti įvairias IT priemones, pasidalinti įgyvendintomis akimirkomis.

 

Saugesnio interneto savaitės metu pedagogai siekė atkreipti vaikų ir tėvų dėmesį į internete slypinčius pavojus. Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytinius aplankė draugiškas meškiukas ir padėjo vaikams įgyti naujų žinių, patirties, kaip saugiai naudotis internetu, naujomis technologijomis. Vaikai sužinojo, prisiminė, kad naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis kiekvienas turime elgtis atsakingai, nuolatos domėtis, laikytis taisyklių. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai spalvino meškiukus, kuriuos vėliau pakvietė „pasivažinėti“ traukiniu. Taip pat vaikai dėliojo dėliones (su SI simboliu meškiuku), kūrė savo kompiuterius, kuriais rašė žinutes tėvams.

 

„Saugesnio interneto savaitė 2021“ praėjo, bet mes ir toliau visi kartu kursime saugų internetą.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras