Saugaus eismo diena

Odeta Matulienė
,
Panevėžio l.-d. „Vaikystė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Panevėžio lopšelio-darželio „Vaikystė“ mokytojai daug dėmesio skiria saugaus eismo kelyje, elgesio gatvėse įgūdžiams formuoti. Juk saugaus eismo įgūdžiai – saugaus gyvenimo garantas, kada galime apsaugoti ne tik save, bet ir kitus. Dėl neapdairumo, saugaus eismo taisyklių nežinojimo ar nesilaikymo galime visi turėti skaudžių pasekmių, todėl yra labai svarbu jau ikimokykliniame amžiuje vaikams kalbėti, žaidimo forma perteikti kuo daugiau informacijos apie saugų eismą kelyje. Saugaus elgesio kelyje mokymas yra nenutrūkstama pedagoginio darbo gija, besitęsianti visą ankstyvąją vaikystę.

 

Balandžio 6 d. yra oficialiai minima Saugaus eismo diena. Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ trečiadienį visose grupėse vyko Saugaus eismo diena, kitose grupėse ir savaitės tema buvo pasirinkta saugus eismas. Vaikų saugaus eismo kompetencija buvo ugdoma per įvairias veiklas, panaudojant įvairius pažintinius ir praktinius ugdymo būdus ir metodus. Vyko saugaus eismo valandėlės, žaidybinė veikla, teatrinė-vaidybinė veikla, pažintinės, pramoginės išvykos.

 

„Bitučių“ grupės vaikai susipažino su pagrindiniais kelio ženklais, mokėsi pereiti gatvę, įtvirtinome šviesoforo spalvas. „Žiogelių“ grupės pokalbiai apie eismą parodė, kad vaikai domisi šia tema ir jau nemažai žino. Ar tikrai gerai žino saugaus eismo taisykles, pasitikrinome, atsakydami į anketos klausimus ir žaisdami stalo žaidimą „Jeigu niekur neskubėsi, tai tikrai visur suspėsi“ iš Jeronimo Lauciaus knygelės „Saugokis pats – atskubėsiu ir aš“. Tiesė, statė kelius, tunelius bitutėms „Bee-bot“, panaudodami žaislinį šviesoforą, perėjos ženklus, žaidė su statiniais. „Nykštukai“ žiūrėjo vaizdo įrašus, kaip Amsius moko saugaus elgesio, namuose kartu su tėveliais atliko „Žaisk ir būk saugus“ (priešmokyklinio amžiaus užduotys vaikams). Patys mažiausieji „Kiškiai“ ir „Žirniukai“ atliko meninius darbelius saugaus eismo tema. „Lašiukų“, „Skruzdėliukų“ grupių vaikai praktiškai pritaikė žinias, kaip reikia saugiai pereiti gatvę, elgtis gatvėje, vykdami pėsti į Panevėžio lėlių vežimo teatrą. „Žvirbliukai“ įtvirtino šviesoforo spalvas, atliko šviesoforo „akyčių“ aplikaciją. „Boružėlių“ grupės vaikai pasigamino pėsčiųjų perėjos taką, šviesoforą ir mokėsi, kaip reikia saugiai pereiti gatvę su paspirtuku, kamuoliu. „Ežiukai“ taip pat grupėje žaidė „Pėstysis prie šviesoforo“, vieni buvo pėstieji, kiti eismo reguliuotojai – policininkai. Kad vaikams būtų linksmiau, pasitelkė fantaziją ir taip pat pasigamino pėsčiųjų perėją grupėje, pasinaudojo paspirtuku. „Lapiukų“ grupės vaikai mokėsi, įtvirtino šviesoforo spalvas, jų reikšmes. Susipažino su atšvaitais, kada jie reikalingi ir kodėl reikalingi. Atliko meninius darbelius saugaus eismo tema.

 

Per saugaus eismo savaitę vaikai daug ką naujo sužinojo, o kiti pasikartojo, prisiminė. Tikimės, kad vaikai visada bus budrūs, žinos, kaip reikia tinkamai pereiti gatvę, ką reiškia šviesoforo spalvos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.