Šaškių šventė

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Delfinukas“ liepos 15 d. vyko šventė „Kelionė į šaškių šalį“.

 

Šaškės – sportas ir vienas iš universaliausių laisvalaikio leidimo būdų. Tai protinis užsiėmimas, lavinantis skaičiavimo gebėjimus, atmintį, loginį ir strateginį mąstymą, skatinantis kūrybiškumą, ugdantis kantrybę.

 

Vaikai atsakingai ruošėsi šventei: treniravosi ir darželyje, ir namie su šeimos nariais. Gamino šaškių lentas, šaškėms rinko įvairius daiktus: dviejų spalvų kamštelius nuo gėrimų, kriaukles, akmenukus, lipdė iš plastilino ir t.t.

 

Į šventę buvo pakviesti Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos priešmokyklinukai. Visus susirinkusius pasveikino direktorė S. Janovičienė ir palinkėjo gražaus, draugiško žaidimo. Vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus: kuris žaidėjas pradeda žaidimą? Kiek šaškių yra baltų ir kiek juodų? Kaip galima kirsti priešininko šaškę? ir t.t.

 

Vaikai sužinojo, kad šaškės yra ir sportas, ir menas, ir protinis darbas. Vaikai kalbėjo, kad smagu žaisti pačių pagamintomis šaškėmis.

 

Po draugiškų rungtinių organizatoriai (pav. ugd. G. Pečiulienė, pedagogės V. Kalasauskienė, I. Stankevičienė, J. Stučkienė) ir dalyviai buvo apdovanoti vardiniais diplomais ir knygelėmis.
Skirstytis dar ilgai nesinorėjo.

 

Parengė pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.