Šalies mokiniai nedalyvaus Rusijos ir Baltarusijos organizuojamose tarptautinėse olimpiadose

Mūsų šalies mokiniai nedalyvaus Rusijoje ir Baltarusijoje vyksiančiose tarptautinėse olimpiadose dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje.

 

Atšaukiamas Lietuvos mokinių dalyvavimas dvejose šįmet vyksiančiose olimpiadose: 52-ojoje tarptautinėje fizikos olimpiadoje, kurią liepos mėnesį organizuos Baltarusija, ir tarptautinėje rusų kalbos olimpiadoje, kuri gruodį turėtų vykti Rusijoje.

 

Taip pat bus ribojimas Rusijos ir Baltarusijos atstovų dalyvavimas Baltijos šalių olimpiadose.

 

Kitos šalies olimpiados ir konkursai mokiniams vyks pagal anksčiau ŠMSM patvirtintą grafiką.

 

Visus ryšius, projektus ir bet kokį bendradarbiavimą švietimo, studijų ir mokslo srityse su Rusija ir Baltarusija yra nutraukusios Lietuvos aukštojo mokslo institucijos.

 

Taip pat Švietimo, mokslo ir sporto ministrė yra paraginusi ir šalies sporto šakų federacijas nutraukti sporto ryšius su Rusija ir Baltarusija, nedalyvauti jų rengiamose varžybos, nepriimti varžytis šių šalių atstovų. Ministrė pritarė bendrai pasaulio sporto politikų rezoliucijai, kurioje raginama neleisti Rusijai ir Baltarusijai rengti ar pretenduoti organizuoti jokių tarptautinių sporto renginių, uždrausti šių šalių sportininkams varžytis tarptautinėse varžybose.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.