Šalies gimnazistai kviečiami dalyvauti Švedijos ambasados rengiamame rašinių konkurse „#GlobalGoals“

Lietuvos ir Švedijos švietimo ministrės Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje paskelbė kūrybinio konkurso „#GlobalGoals“ pradžią. Šiemet Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, Švedijos ambasada Vilniuje tokiu ypatingu būdu pasveikino Lietuvą ir kviečia jos jaunąją kartą dalyvauti kūrybiniame rašinių konkurse.

 

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Švedijos vidurinio ugdymo, suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo ministrė Anna Ekström pakvietė 10–12 klasių šalies mokinius aktyviai prisijungti prie konkurso ir taip prisidėti prie Jungtinių Tautų patvirtintų Darnaus vystymosi tikslų bei pateikti savo idėjas jiems įgyvendinti.

 

„Mokymasis visą gyvenimą. Tai svarbiausi žodžiai švietimo sistemoje. Kokybiškas mokslas yra globalus iššūkis visame pasaulyje. Svarbu, kad kiekvienas jaunas žmogus gautų išsilavinimą, nesustotų mokytis visą gyvenimą ir padėtų kurti tvarią visuomenę. Lietuva ir Švedija yra geros draugės ir kaimynės, todėl, sveikindami jus valstybės atkūrimo 100-mečio proga, kartu su Jungtinėmis Tautomis įteikiame ypatingą dovaną – galimybę dalyvauti šiame konkurse ir kartu skleisti žinią apie tvarią visuomenę, tokio gyvenimo ir pasaulio siekį. Jus esate pirmoji karta, kuri gali pasiekti globalių tikslų savo žiniomis ir galimybėmis“, – gimnazijoje kalbėjo Švedijos ministrė A. Ekström.

 

„Globalūs dalykai dažnai atrodo toli nuo mūsų, bet kaip mokate ir sugebate čia, mokykloje, kurti šią savo nuostabią, jaukią bendruomenę ir aplinką, taip galite kurti ir geresnį pasaulį. Tikiu, kad ne viena konkurso rašinyje išsakyta idėja gali tapti realybe ir keisti pasaulį. Linkiu drąsių minčių!“ – ragino LR švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.

 

Mokiniai kviečiami pateikti savo idėjas, kaip kiekvienas pasaulio pilietis, kiekvienas miestas ir šalis gali kartu prisidėti prie gražesnės ateities kūrimo: švaresnės gamtos, kokybiško švietimo, lyčių lygybės, skurdo mažinimo, sveikesnės visuomenės.

Trys geriausių rašinių autoriai kovo mėnesį bus apdovanoti nešiojamaisiais kompiuteriais su mobiliuoju internetu, o dvidešimt konkurso rašinių bus įtraukti į specialią knygą.

 

Rašinius siųsti galima iki vasario 2 d. 12.00 val. el. paštu registration.vilnius@gov.se.

 

Įkvėpti galintys šaltiniai:

http://www.un.org/sustainabledevelopment/sustainable-development-goals/,
http://www.globalgoals.org/,
http://www.swemfa.se/campaigns/first-generation/.

 

ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.