„Rytas su Kaštonu“

Agata Dikevič-Chomutova
,
Vilniaus l.-d. „Kaštonas“ pavaduotoja ugdymui, vyresnioji mokytoja
Ala Rybkina
,
vyresnioji mokytoja

Lapkričio 16 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Kaštonas“ vyko metodinė diena „Rytas su Kaštonu“. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo skyriaus vyresnioji specialistė Rima Bareikienė ir „Neries“ metodinio būrelio nariai. Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Namas, kuriame gera ir jauku gyventi visiems. Pedagogai, auklėtiniai ir tėvai paruošė parodą „Tolerancijos namas“, kuri puošė aktų salės palanges.

 

Metodinio susitikimo tikslai: ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, priimti kitokį draugą, atkreipti dėmesį į tarpusavio skirtumus ir panašumus, parodyti, kokie mes esame unikalūs ir skirtingi. Vilniaus lopšelio-darželio „Kaštonas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogai pristatė atviras veiklas, susijusias su tolerancija. Tolerancijos dienos proga vyresnioji mokytoja Rolanda Mulvinskaitė „Drugelių“ grupėje pristatė veiklą „Skirtingi, bet drauge“, „Kiškučių“ grupėje direktoriaus pavaduotoja, vyresnioji mokytoja Agata Dikevič-Chomutova paruošė veiklą „Esame skirtingi, tačiau vienodai svarbūs“. Vyresnioji mokytoja Elvyra Žuk „Bitučių“ grupėje ugdė vaikus tema „Mes panašūs, bet skirtingi“.

 

Antrąją metodinės dienos dalį pradėjome nuo įstaigos psichologės Oksanos Matijošaitienės pranešimo „Pedagogų profesinis perdegimas: priežastys, simptomai ir įveikimo būdai“. Savo patirtimi ir pedagoginiais išradimais pasidalijo vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ala Rybkina. Mokytoja pristatė metodinę priemonę „Kaštonų matematika“ ir „Žingsnis po žingsnio – piešiame meškiuką“, kurią naudoja per užsiėmimus su vaikais. Mokytojos teigimu, šią metodinę priemonę „išrado“ karantino metu. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ala, norėdama sudominti vaikus ugdomąja veikla, pradėjo kurti trumpus vaizdo įrašus. Taip jai pavyko supažindinti auklėtinius su gamtos pokyčiais, parodyti įvairius piešimo metodus ir pasitelkus džiovintus kaštonus sužadinti domėjimąsi matematika.

Po išklausytų pranešimų svečiai pasidalijo savo įspūdžiais, aptarė veiklas, dėkojo ir teikė siūlymus. Renginio pabaigą vainikavo Vilniaus miesto savivaldybės Ikimokyklinio ugdymo skyriaus specialistės Rimos Bareikienės žodis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.