Rūšių paieška tęsiasi!

Pristatome ilgai lauktą, praėjusiais metais didelio susidomėjimo susilaukusio žaidimo tęsinį – „SURASK JUOS VISUS 2“! Telefonu „pagauk“ dar 100 visoje Lietuvoje aptinkamų įdomių gyvūnų, augalų ir grybų rūšių. Kiek jų pavyks surasti per vienerius metus? Ar būsi pirmas, suradęs visas 100 rūšių? Prisijunk prie žaidimo ir pradėk varžytis dabar!

 

Žaidime gali dalyvauti kiekvienas, prisijungęs prie programėlės iNaturalist, tačiau dėl prizo varžysis tik mokyklinio amžiaus vaikai. Registracija vyksta čia.

 

Visą reikalingą informaciją apie žaidimą, 100 rūšių sąrašą su trumpais aprašymais ir įdomiais faktais rasi žaidimo knygelėje, kurią rekomenduojame atsispausdinti A5 formatu (kaip parodyta nuotraukose). Ji patogi naudojimui gamtoje. Sąraše galėsite žymėti jau surastas rūšis. Atsisiųsti knygelę.

 

Jei kils su žaidimu susijusių klausimų ar reikės pagalbos, rašykite el. paštu tomas.pocius@lmnsc.lt.

 

Kokios taisyklės?

Iki 2022 m. gegužės pirmos dienos žaidimo dalyviai Lietuvoje turės surasti kuo daugiau sąraše pateiktų organizmų rūšių, radinius nufotografuoti ir įkelti į programėlę iNaturalist. Kai kurios šių rūšių yra labai dažnos, randamos net ir didmiesčiuose. O kitos – gerokai retesnės. Už retesnes rūšis dalyviams bus skiriama daugiau taškų. Taigi, jei norite laimėti, neužteks tyrinėti savo kiemo. Visas rūšis surasite tik aplankę miškus, pelkes, pievas ir vaikštinėdami prie vandens telkinių. Kai kurias rūšis bandykite tinkliuku pagauti aukštoje žolėje, kitas nufotografuokite kantriai laukdami prie lesyklėlės. Vasarai pasibaigus paieška tęsis, nes kai kurie organizmai aptinkami tik rudenį, žiemą arba pavasarį.

2022 m. gegužės mėnesį daugiausiai taškų surinkę žaidėjai bus apdovanoti! Kaip žaidime sekasi jums ir kitiems žaidėjams galite stebėti čia. Linkime sėkmės žaidime ir prasmingo laiko gamtoje!

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.