Rumunijos pedagogių vizitas

Margarita Bartkienė
,
anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė
Edita Kazlauskienė
,
IT mokytoja

Gegužės 2–6 d. vyko programos „Erasmus+“ projekto „Be Bold As The Digital World“ mokytojų mobilumas, kurio metu veiklos buvo vykdomos fiziniu bei nuotoliniu būdu.

 

Mokykloje lankėsi trys mokytojos iš Rumunijos (Şcoala Gimnaziala nr 11 Buzãu), kiti mokytojai iš projekto šalių partnerių (Lenkijos ir Turkijos) jungėsi nuotoliniu būdu.

 

Viešnios vizito metu susipažino su mūsų progimnazijos ir vaikų darželio aplinka, kabinetais, darbo specifika, lankėsi ir stebėjo matematikos pamoką 3 klasėje, kurią vedė mokytoja Laura Rimkuvienė bei anglų kalbos pamoką 8 klasėje, kurią vedė mokytoja Margarita Bartkienė. Didelį įspūdį paliko apsilankymas Tauragės STEAM centre bei Tauragės krašto muziejuje. Ekskursija į Palangos Gintaro muziejų, „susitikimas“ su Baltijos jūra bei tradicinių lietuviškų patiekalų degustacija paliko neišdildomą įspūdį Rumunijos atstovėms.

 

Kontaktinės veiklos buvo derinamos su nuotolinėmis veiklomis. Nuotoliniu būdu mobilumo dalyviai išklausė pranešimus apie mokymąsi bendradarbiaujant, stebėjo nuotoliniu būdu vedamą mokytojos Editos Kazlauskienės IT pamoką bei susipažino su virtualia mokymosi aplinka MOODLE ir mokomosios kompiuterinės priemonės IMAGINE LOGO naudojimu ugdymo procese, taip pat susipažino ir išbandė mūsų progimnazijos matematikos pamokose naudojamą programą Eduten, kurią pristatė matematikos mokytoja Zita Mozuraitytė, dalyvavo diskusijose, pristatė savo mokyklose taikomus aktyvius mokymo(si) metodus ar naudojamas programas.

 

 

Integruojant STEAM veiklas progimnazijos fizikos mokytoja Redutė Klimašauskienė kartu su dviem aštuntos klasės mokiniais nuotoliniu būdu, anglų kalba pateikė pristatymą apie daikto masės centrą / balansą bei demonstravo eksperimentą, kurį noriai kartu atliko mobilumo dalyviai.

 

Visus sudomino paskaita „Emotional competences and stress management in a teacher’s life”, kurią nuotoliniu būdu vedė Dr. Roza Joffė-Luinienė, psichologė, mokymų lektorė, personalo specialistė.

 

Savaitė buvo kupina jaudulio, bet pasiektas rezultatas bei grįžtamasis ryšys džiugina ir atperka visus pasiruošimo rūpesčius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.