Ruduo mano darželyje

Spalio mėnesį Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ „Žiogelių“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina vykdė tarptautinį „eTwining“ projektą „Ruduo mano darželyje“ (Autumn in my kindergarten). Projektas tęsėsi keturias savaites. Kiekviena savaitė skirta vis kitai veiklai: „Ruduo mano lėkštėje“, „Ruduo ir sportas“, „Ruduo ir STEAM“, „Rudens spalvos aplink mane“. Į projektą įsitraukė 26 pedagogai iš Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Serbijos ir Turkijos. Projekto dalyviai noriai dalinosi vykdomo projekto akimirkomis.

 

Pirmąją savaitę dalyviai dalijosi ne tik akimirkomis, kuriose vaisiai ir daržovės puošia mūsų lėkštes, bet ir meniniais darbeliais, kurie atliepė savaitės temą. Pedagogai į temą žvelgė labai išradingai: vaisiai ir daržovės lėkštėse virto įvairiausiais piešiniais, paukščiais, automobiliais. O dar gardieji kokteiliai. Manau, kad kalbėdamiesi apie vaisius ir daržoves vaikai ne tik smagiai leido laiką, bet ir gilino žinias apie jų naudą mūsų organizmui, ypač keičiantis metų laikams.

Antroji savaitė siejosi su pirmąją, tik daugiau dėmesio skyrėme judėjimui gamtoje, sportavimui. Sportas – sveikata. Juk daugumą veiklų lauke puikiai galima jungti su judesiu ir sportu. Pedagogai dirba tikrai labai kūrybingai, darželių lauko erdves puikiai išnaudoja tikslingam judėjimui.

 

Trečioji savaitė skirta STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymo) veikloms. Vaikai programavo išmaniąsias bitutes ir ieškojo kelio nuo vaisiaus iki medžio, ant kurio jie auga; statė pačius įvairiausius statinius; piešė, skaičiavo, svėrė, matavo, tyrinėjo. Veiklose naudojosi šviesos staliukais ir atliko daug kitų darbų, skirtų STEAM veikloms.

Ketvirtąją savaitę projekto dalyviai skatino vaikus pastebėti spalvas, kurios mus supa rudenį. Kai medžių lapai keičia spalvą, kai galime pasodinti naują augalą arba tiesiog pasidžiaugti spalvų įvairove už lango.

 

Projektas įtraukė nemažai dalyvių iš įvairių šalių, tai rodo, kad nesvarbu, kur esi, nes sieki vieno, kad vaikai pažintų, mokytųsi, domėtųsi jį supančia aplinka, ir nesvarbu, koks tai metų laikas.

 

Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.