„Rudnosiukų“ išvyka į Palangos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

Viktorija Paulauskienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja 

Lietingą gegužės 4 dieną Palangos lopšelio-darželio „Pasaka” priešmokyklinės „Rudnosiukų“ grupės ugdytiniai žygiavo į Palangos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kur susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija. Ugniagesiai pasakojo vaikams apie sunkų ir atsakingą savo darbą, paaiškino, kokiu telefonu reikia skambinti gaisro atveju, kaip galima lengvai prisiminti pagalbos telefoną (1 – burnytė, 1 – nosytė, 2 – akytės), kaip reikia elgtis gaisro metu.

 

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai parodė darbo patalpas, ugniagesių specialią aprangą, mašinas, jų įrangą, kuri reikalinga gaisro metu ar gelbėjimo darbams atlikti. Jie pasakojo, kad ugniagesiai gelbėtojai ne tik gesina gaisrus, bet ir gelbėja žmones, išlaisvina iš sudaužytų automobilių avarijų metu nukentėjusius asmenis, padeda gyventojams nelaimėse buityje, gelbėja skęstančiuosius. Drąsiai klausinėjo: ar gaisrininkai naudoja dronus, iš ko pagamintas nedegus audinys, per kiek laiko reikia ugniagesiui apsirengti išgirdus aliarmą ir labai nustebo, kad per 40 sekundžių turi apsirengti ir išvykti iš stoties. Vaikai džiaugėsi suteikta galimybe pasimatuoti aprangą, šalmą ir diržą, tačiau daugiausia dėmesio susilaukė gaisrinės mašinos, kurias vaikai galėjo apžiūrėti iš arti, įlipti į vidų.

 

 

Kadangi svečiavomės per šv. Florijono, ugniagesių globėjo dieną, nunešėme dovanų piešinėlių bei įteikėme saldžią dovaną.

 

Į darželį vaikai grįžo pilni įspūdžių, dar ilgai kalbėjo apie sunkų ugniagesių darbą, suprato, kokie atsargūs turi būti su ugnimi. Po edukacijos daugelis grupės ugdytinių nusprendė, jog užaugę taps ugniagesiais gelbėtojais. Vaikų patirti įspūdžiai išvaikė visus lietaus debesis, grįžtant į darželį ėmė šviesti saulė.

 

Dėkojame Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams už suteiktą informaciją ir turiningai praleistą laiką.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.