„Rudens nostalgija“

Vita Mickutė
,
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija

Lapkričio 29 d. Kretingos kultūros centre septintą kartą vyko Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos renginys „Rudens nostalgija“. Popietę pradėjo 3c klasės mokinė Lina Ruzveltaitė, ji fortepijonu atliko pjesę „Krioklys“.

 

Pasak Mikalojaus Konstantino Čiurlionio: „Pasaulis – tai didžiulė drobė, kurioje kiekvienas paliekame žymę.“ Šią menininko mintį patvirtino 80 gimnazijos mokinių darbai. Šeši gimnazistai skaitė savo kūrybos poeziją ir prozą, Lukas Grauslys atliko dainą „Užsisklęsti neverta“, Agnė Irkinaitė – „Rudens minoras“, Gintarė Pociūtė – „Rudens naktis sustojo“. Žemaitiškai sukurtas istorijas pasakojo lietuvių kalbos mokytojos Jadvygos Miežetienės būrelio narės ir rajoninio konkurso „Skaitymai žemaitiškai“ laureatė. Fotografijos parodą pristatė ir mokyklos fotografai, kuriems vadovauja lietuvių kalbos mokytoja Janina Šidlauskienė. Technologijų mokytoja Ieva Litvaitytė su savo mokiniais nustebino subtiliais kalėdiniais atvirukais, kuriuos gimnazija švenčių proga išsiųs kitoms mokykloms.

 

Janinos Šidlauskienės nuotraukos

Spalio pabaigoje vykusioje kūrybos naktyje „Ieškau savęs…“ mokiniai kūrė drabužius, o „Rudens nostalgijoje“ buvo demonstruojamos iš antrinių žaliavų sukurtos suknelės. Salės sienas puošė ir piešinių bei kompiuterinės grafikos paroda, kurią pristatė dailės mokytoja Valdonija Karaliūnienė kartu su didžiuliu būriu mokinių. Gabrielė Žiobakaitė ir Ema Miliūtė kalbėjo apie savo projektinį darbą – laikraštį „Tai – apie mus“. Gimnazistai pristatė ne tik kūrybos naktyje „Ieškau savęs…“, bet ir per projektą „Žvilgsnis į Lietuvą – Dzūkija“ parengtus darbus. Renginys „Rudens nostalgija“ yra šio didžiulio projekto tęsinys: išvykose po Dzūkiją mokiniai fotografavo, vėliau kūrė eskizus, piešė dailės darbus. Parodoje eksponuojami ir mokyklų partnerių – Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio ir Vytauto Didžiojo, Alytaus r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų – mokinių darbai. Mokytoja Kristina Pocevičienė iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos rodė darbus iš veltinio, paveikslus, tapytus ant šilko.

 

Mūsų gimnazijos teatro būrelis, vadovaujamas režisieriaus Nerijaus Gedmino, parodė vaidinimą apie tai, kaip atrasti savo vietą pasaulyje, o mokinė Erika Giedraitė atliko dainą „Raudoni vakarai“. Lietuvių kalbos mokytoja Milda Šukienė pabrėžė, kad šį vakarą skambėjo mokyklą baigusių mokinių kūriniai, parašyti nuo 1997 m. Renginio pabaigoje gimnazijos direktorė Asta Burbienė ir pavaduotoja ugdymui Sigita Vaicekauskienė padėkojo „Rudens nostalgijos“ dalyviams ir dešimčiai juos konsultavusių mokytojų, džiaugėsi, kad gimnazijoje daug talentingų vaikų, kad projektai suteikia jauniesiems kūrėjams galimybę atsiskleisti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.