Rudeninė pradinukų iškyla Endriejave

Indrė Raudonė
,
Endriejavo pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja

2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių, Tautodailės ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Mokykloje vaikai nuolat mokomi mylėti savo kraštą, pažinti kultūrą, tradicijas, skatinami atrasti tai, kas sena. Rudeninė šių metų Endriejavo pagrindinės mokyklos pradinukų ir mokytojų iškyla skiriama puoselėti tradicijas.

 

Spalio 23 dienos ryto mokiniai labai laukė, nes žino, kad rudeninė pradinukų iškyla būna ne tik smagi, bet ir gardi. Šiais metais, mūsų, jau tradicine tampančią, šventę papildė etnopramogos, kurias organizavo mokytojų pakviestas energingasis Jonas Kavaliauskas. Visi vaikai turėjo galimybę išbandyti daug ir įvairių tradicinių lietuvių liaudies žaidimų, kurie, visų mokinių nuostabai, buvo itin smagūs. Dažniausiai žaidimams naudojami įvairūs senoviniai daiktai, darbo padargai ir žaidimų priemonės: arklio lankas, meškerė, botagas, klumpės, lazdos, kojūkai, vilkelis. Populiariausia – lazda, tad žaidimus su ja išbandė visi. Mokiniai lazdomis fechtavosi, įvairiausiais būdais išbandė rankų jėgą; suko vilkelius, „meškeriojo“, lindo per arklio lanką, vaikščiojo kojūkais. Didelį įspūdį sukėlė programos organizatoriaus Jono pasiūlytas žaidimas „Švytuoklė“, kai sukama pririšta medinė lentelė skleidžia itin stiprų garsą. Žaidimų pabaigoje mokiniai užgrojo iš nendrių ir šiaudų sumeistrautomis birbynėmis, kurias gavo dovanų. Kadangi žaidimai vyko susiskirsčius grupėmis, kol vieni žaidė, kiti, iš gamtinių medžiagų, kūrė paveikslus.

 

Iškyla prarastų laukiamiausio pradinukų renginio vardą, jei nebūtų ruošiamasi gaminti maisto. Tad atsinešę peilius, pjaustymo lenteles 1–4 klasių mokiniai savarankiškai skuto ir pjaustė pačių atsineštas daržoves, iš kurių, kartu su tėvais, išvirė gardų daržovių šiupinį. Juo vaišinosi visa mokyklos bendruomenė.

 

Energingai žaidę, draugiškai kūrę ir garsiai kvatoję, gurgiančius pilvus nuraminę šiltu maistu, skirstėmės, išsinešdami puikių, rudeniškai spalvingų, emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras