Romuviečiai tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė“

Ala Norvilienė
,
bibliotekos vedėja

Šiaurės šalių literatūros savaitė – šviesos ir knygos šventė. Pagrindinė jos idėja – grožinių kūrinių skaitymas balsu jaukioje žvakių šviesoje. Tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų, darželių bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose visą savaitę rengiami skaitymai, parodos, popietės, kiti kultūriniai renginiai. Šių metų tema – „Šiaurės šalys ir pasaulis“.

 

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 3 klasės mokiniai ir mokytoja Laura Palivonienė skaitymų rytmetį sugužėjo į mokyklos biblioteką, o bibliotekininkė visus supažindino su Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja, tema, plakatu. Tada, ramiai plevenant žvakių liepsnelėms, visi atsivertė vaikams perskaityti rekomenduojamą paveikslėlių knygą „Visi iki vieno“, autorė Kristin Roskifte.

Pirmiausia aptartas knygos viršelis, pasvarstyta, apie ką galėtų būti knyga. Prieš skaitymus kiekvienam klausytojui įteiktas numerėlis, tad išgirdus turimą skaičių, reikia perskaityti tekstą, kuris juo pažymėtas bei pakomentuoti iliustraciją. Trečiokams buvo smagu tekstą gretinti su iliustracijomis, kiekvienas įžvelgė kažką naujo, netikėto, priėjome prie išvados, kad kiekvienas esame unikalus ir savitas, bet tuo pačiu – visi labai svarbūs. Kiekvienas turime mus siejančius vidinį ir išorinį pasaulius, o drauge ir išskiriančius iš kitų.

 

Šią savaitę progimnazijos mokinių laukė neįprastos literatūros pamokos. Penktokai atsivertė šiaurietišką knygą su savo lietuvių kalbos mokytojomis Milda Viltrakiene bei Gitana Kovalioviene, jie taip pat skaitė Kristin Roskifte tekstą „Visi iki vieno“. Mokiniams ypač patiko stilizuotos knygos iliustracijos ir spalvingos žmonių figūros, puslapis po puslapio vis margiau užpildančios visą knygą.

6-tų klasių mokiniai pakviesti į nuotoliniu būdu vykusią popietę „Šiaurės šalių gamtos ypatumai“. Geografijos mokytoja Zita Rimkevičienė supažindino mokinius su Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja, visi „pakeliavo“ po Šiaurės šalis, susipažino su jų gamtovaizdžiu, ten gyvenančių žmonių buitimi bei tradicijomis.

Geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė su savo mokiniais: Simona Maslauskaite, Lukrecija Juščiūte, Vilmantu Bielskiu, parengė informacinį filmuką, kuriame pristatė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėją bei pakeliavo Šiaurės šalių žymių žmonių pėdsakais.

 

Skaitymus, popietes, integruotas pamokas, skirtas „Šiaurės šalių literatūros savaitei“, papildė mokyklos skaitykloje veikianti literatūrinė paroda „Šiaurietiškas kampelis“, ten mokiniai galėjo susipažinti su žinomiausiais Šiaurės šalių rašytojais bei jų kūriniais.

Buvo smagu vėl pasinerti į „Šiaurės šalių literatūros savaitės“ renginių sūkurį ir drauge su tūkstančiais mažų ir didelių skaitytojų visose Šiaurės šalyse tuo pačiu metu skaityti tą patį kūrinį jaukioje žvakių šviesoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.