Rolandas Mackevičius ir Gelminė Glemžaitė – apie mokytojų darbą trečiame „Mokysiu“ tinklalaidžių sezone

„Mokysiu“ tinklalaidžių ciklas sugrįžta – liepą startuoja jau trečiasis sezonas. Šią vasarą mokytojus ir pedagogikos studentus kalbina laidų vedėjas Rolandas Mackevičius ir aktorė Gelminė Glemžaitė, o jų pašnekovai pasakoja, ką reiškia būti mokytoju, kodėl gera dirbti stovint prieš klasę, atsako į klausimą, ar mokytojas irgi žmogus.

 

Per liepą bus paskelbta 10 tinklalaidės įrašų, kurie supažindins su pačiais įdomiausiais mokytojais ir jų kasdienybe. Pirmieji du – „Ką mokytojas veikia po darbo?“ ir „Ar vieną dieną tapsiu nuomonės formuotoju?“ – įrašai jau eteryje. Visus naujausius būsimiems ir jau esamiems mokytojams subalansuotos tinklalaidės įrašus galima rasti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „YouTube“ paskyroje.

 

Primename, kad bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas vyksta iki liepos 25 d. 12 val. Papildomas priėmimas: rugpjūčio 3–5 dienomis.

 

Valstybės finansavimą numatoma suteikti stojantiesiems į prioritetinių pedagogikos specializacijų studijas ir neriboti priėmimo, t. y. bus siekiama priimti visus norinčius studijuoti ir tenkinančius minimalius priėmimo reikalavimus.

 

Prioritetinės pedagogikos krypties studijų programų specializacijos yra tokios: matematika, fizika, chemija, biologija, technologijos, istorija, geografija, lietuvių kalba ir literatūra, pradinis ugdymas. Siekiant paspartinti visuotinį įtraukųjį ugdymą šalies mokyklose, prioritetinėmis taip pat laikomos ir specialiosios pedagogikos studijų programos.

 

2022 m. įstojusiesiems į prioritetinių specializacijų pirmosios pakopos pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas kas mėnesį numatytos 299 Eur dydžio stipendijos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.